סגור

רוסיה: שר התחבורה לשעבר מונה למנכ"ל יצרנית הרכב אוטוואז

מקסים סוקולוב, שר התחבורה הרוסי בין 2012 ל-2018, מונה למנכ"ל יצרנית הרכב הרוסית לאחר שרנו מכרה את אחזקותיה בחברה תמורת פחות משקל

מקסים סוקולוב, שר התחבורה הרוסי בשנים 2012 עד 2018 מונה לתפקיד נשיא ומנכ"ל אוטוואז הרוסית - לאחר שרנו מכרה את אחזקותיה בחברה, כך מדווחת היצרנית הרוסית. סוקולוב מחליף בתפקיד את ניקולאס מורה הצרפתי, שמונה על ידי רנו העולמית בשעתו לתפקיד מנכ"ל אוטוואז.
אוטוואז היא מותג הרכב הנמכר ביותר ברוסיה - ורוסיה עצמה נחשבה לשוק השני בגודלו בעולם למכוניות רנו. אבל לאחר הפלישה לאוקראינה הופעלו על רנו לחצים כבדים למכור את החברה - וכך היא עשתה בחודש שעבר, לאחר ש"מכרה" את אחזקותיה ביצרנית הרוסית תמורת סכום שווה ערך לפחות משקל ישראלי אחד.

1 צפייה בגלריה
ווסטה של אוטוואז רכב לאדה
ווסטה של אוטוואז רכב לאדה
מכונית תוצרת אוטוואז הרוסית

במהלך השבועות האחרונים פורסמו בתקשורת הרוסית לא מעט תאוריות וספקולציות אודות הכיוון החדש של אוטוואז, במיוחד לנוכח העובדה שספק אם רנו העולמית תמשיך לספק לה את הרכיבים הדרושים לייצור. בין היתר פורסם כי אוטוואז צפויה "להחיות" את מוסקוביץ' (כלומר בן העיר מוסקבה) - מותג מהעידן הסובייטי שנכחד בשנת 1991. המכוניות של מוסקוביץ' אמורות להיות כנראה מבוססות על רכיבים מפיתוח סיני.