סגור

FRIDAY החשמלית של דונגפנג הסינית בדרך לישראל: כמה היא תעלה?

לפי מסמכי הייבוא שהגישה יבואנית שברולט UMI למשרד התחבורה, מחיר הרכב צפוי לעמוד על כ-180 אלף שקל. הרכב עומד בתקינה אירופית ומצויד במנוע חשמלי המפיק 200 כ"ס

הדגם הראשון של פורת'ינג הסינית שיגיע לישראל נקרא FRIDAY ומחירו לפי הצהרת היבואנית UMI הוא 180 אלף שקל, כך עולה ממסמכים שהוגשו למשרד התחבורה לקראת תחילת יבוא רכבי המותג. המחיר אינו סופי.
כפי שנחשף בכלכליסט, UMI המייבאת כיום ארצה בין היתר את שברולט, קדילאק ואיסוזו, קיבלה את זיכיון היבוא של FORTHING, שהיא חברה בת של דונגפנג הסינית, במרץ האחרון וכעת נערכת לתחילת יבוא.
לפי עיקרי מסמכי היבוא כפי שהוגשו למשרד התחבורה, הדגם הראשון של היצרנית בישראל יהיה ה-FRIDAY, כלומר "יום שישי" שהיא גרסתו החשמלית של ה-5T של פורת'ינג אשר מצויד במנוע בנזין בנפח 1.5 ליטרים. מטבע הדברים, גרסת הבנזין אינה מיובאת לישראל.

1 צפייה בגלריה
FRIDAY דונגפנג
FRIDAY דונגפנג
FRIDAY של דונגפנג
(דונגפנג)

לפי המסמכים שהוגשו למשרד התחבורה, מדובר ברכב העומד בתקינה האירופית המצויד במנוע חשמלי המפיק 200 כוחות סוס. מימדיו של ה-FRIDAY שונים מעט ממימדי גרסת הבנזין שעליה הוא מבוסס.
כך, ה-FRIDAY משתרע על אורך של 4,600 מילימטרים בעוד שה-5T משתרע לפי נתוני היצרן על 4,650 מילימטרים. הגרסה החשמלית גם נמוכה בשני מילימטרים מגרסת הבנזין, יתכן שבעקבות תוספת משקל, ומשתרעת לגובה של 1,680 מילימטרים.