סגור

וולוו חשמלית ראשונה בישראל: XC40 תעלה 300 אלף שקל

ה- XC40 מצוידת במנוע אשר מפיק 408 כוחות סוס – ובסוללה המאפשרת טווח נסיעה תאורטי של 414 קילומטרים. רשימת האבזור כוללת סייען בלימה אקטיבי, בקרת שיוט אקטיבית, זיהוי תמרורים, זיהוי בעלי חיים, סייען אקטיבי לשמירה על נתיב הנסיעה וגם סייען בלימה בנסיעה לאחור

חברת מאיר, יבואנית וולוו, משיקה וולוו חשמלית ראשונה בישראל: XC40 RECHARGE. עד כה שווקה ה- XC40 בישראל בגרסאות בעלות מנוע בנזין או בעלות מערכת פלאג אין הייבריד.


לפי נתוני וולוו, ה-XC40 מצוידת במנוע אשר מפיק 408 כוחות סוס – ובסוללה המאפשרת טווח נסיעה תאורטי של 414 קילומטרים, כאשר לפי וולוו ניתן לטעון ב-80% מן הסוללה בעמדת טעינה מהירה תוך כחצי שעה.
רשימת האבזור הבטיחותי של ה –XC40 כוללת סייען בלימה אקטיבי (כלומר הרכב נעצר אוטומטית לפני מכשול), בקרת שיוט אקטיבית, זיהוי תמרורים, זיהוי בעלי חיים, סייען אקטיבי לשמירה על נתיב הנסיעה וגם סייען בלימה בנסיעה לאחור - כלומר מערכת אשר בולמת את הרכב אם מצדדיו מגיח הולך רגל או רכב-כאשר הוא יוצא מחניה.
1 צפייה בגלריה
וולוו חשמלית XC40
וולוו חשמלית XC40
וולוו חשמלית XC40
(צילום: יצרן)
וולוו עצמה נמצאת בעיצומו של מהלך ל"חישמול" היצע רכביה של היצרנית – ואף התחייבה שמשנת 2030 תייצר רק רכבים חשמליים. עם זאת, יש להדגיש כי אחד המתחרים הבולטים ביותר של ה- XC40 עשוי להיות דווקא מתחרה מבית: LYNK&CO הסינית צפויה להתחיל במהלך השנה הבאה שיווק בישראל באמצעות חברת מאיר.
LYNK&CO היא חברת בת של ג'ילי- אשר מחזיקה בעצמה בוולוו ומכוניותיה ייובאו לישראל על ידי חברת מאיר. במקרה של LYNK&CO מדובר ביצרן שמכוניותיו חולקות מכלולים עם ה- XC40. מחירה של ה- XC40 החשמלית הוא 300 אלף שקל.