סגור
קו מטרו M2 פתח תקוה תל אביב נתע
קו מטרו M2 מפתח תקוה לתל אביב (צילום: נתע)

מינהל התכנון אישר את תוכנית קו המטרו M2: עיריית בני ברק מכחישה שיהיו עבודות בשבת

לאחר שהוועדה לתשתיות לאומיות במינהל התכנון אישרה הבוקר את התוכנית, זו תועבר לאישור הממשלה. אורך הקו יהיה כ-25 ק"מ והוא יעבור בחולון, תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ופתח תקווה. תחילה דווח כי עיריית בני ברק אישרה שיהיו עבודות בשבת - וכעת היא מכחישה

הוועדה לתשתיות לאומיות במינהל התכנון אישרה הבוקר (ב') את תוכנית קו המטרו M2 (ציר מזרח-מערב) שיעברו לאישור הממשלה. אורך הקו כ-25 ק"מ והוא יעבור בערים: חולון, תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ופתח תקווה. הקו יעבור בכמה מוקדים מרכזיים כמו בית החולים וולפסון, אזורי עסקים בתל אביב ואוניברסיטת בר אילן.
אחת הסוגיות הנפיצות בקו היא השאלה האם יעבור בעיר בני ברק, שכן הקמת קו המטרו מחייבת גם עבודות בשבת. בתוכנית שאושרה הבוקר הוחלט כי הקו יעבור בבני ברק – מה שביטל את התוואי החלופי שהוצע להעברתו דרך רמת גן.
1 צפייה בגלריה
מפת מטרו רכבת תחתית
מפת מטרו רכבת תחתית
מפת המטרו
(מתוך אתר נת"ע)
תחילה דווח כי עיריית בני ברק אישרה את העבודות על הקו בשבת בעיר – אך לאחר מכן הוציאה העירייה הכחשה וטענה: "עבודות המטרו יתבצעו אך רק בימי החול כפי שסוכם בבירור בתנאי ההיתר וצוין במפורש. בהסכם האמור שאושר במועצת העיר ועל דעת רבני העיר שליט"א, הוכנס סעיף המתייחס למציאות של פיקוח נפש העלולה להתרחש באזורי החפירה, ופעולות חירום הנדרשות למניעת חשש פיקוח נפש, ורק פעילות זו הותרה והותנתה בפיקוח רבני העיר הנושא מופיע ברורות בהסכם שהובא למועצת העיר וזכה לאישור גורף של חברי המועצה".
שינוי נוסף בקו הוא צמצום התחנה בכיכר הבימה בתל אביב במטרה שלא לפגוע בצמחייה ובמבנים לשימור באזור.
אישור הקו התאפשר בין היתר לאחר ששרת התחבורה רגב הסירה את התנגדותה להקמת המטרו לאחר שהועברו 2.4 מיליארד שקל מתקציב משרד התחבורה לקידום מסילת רכבת שתחצה את ישראל מקרית שמונה לאילת.