סגור
מוסף שבועי 26.10.23 פינוי תושבים מקריית שמונה
פינוי של תושבים מקריית שמונה (צילום: Jalaa MAREY / AFP)

יותר מחודש מתחילת המלחמה: אושר פטור מארנונה לתושבי העוטף והצפון שפונו מבתיהם

הפטור שיהיה בתוקף החל מה-7 באוקטובר יחול גם על חטופים ונעדרים - ללא קשר למקום מגוריהם. הוא יהיה בתוקף כל עוד החלטת הממשלה בדבר פינוי התושבים תעמוד בעינה. עוד כולל התיקון את הארכת תוקף ההנחה הניתנת לעסקים בעוטף עזה

שר הפנים משה ארבל חתם הבוקר על תיקון לתקנות המאפשרות מתן פטור מלא מארנונה למגורים עבור תושבי ישובי העוטף ויישובי הצפון אשר פונו מבתיהם. ההחלטה על הפטור תהיה בתוקף החל מה-7 באוקטובר וכל עוד החלטת הממשלה בדבר פינוי התושבים עומדת בעינה. העלות הכוללת - 36 מיליון שקל.
בנוסף, יינתן פטור מארנונה לנעדרים ולחטופים המחזיקים בנכס למגורים. עוד כולל התיקון גם את הארכת תוקף ההנחה בארנונה הניתנת למגורים ולעסקים הנמצאים בשדרות ובעוטף עזה לשנים 2024-2023 (כלומר, לאחר שתוקף הפטור ייגמר ההנחה הניתנת כיום תישאר בעינה).
במסגרת המהלך, ובהתאם להסכם מול משרד האוצר בנושא, יעביר משרד הפנים לרשויות המקומיות מענק מיוחד למימון הפטור. "מטרת הצעד המתבקש היא להקל ולו במעט על תושבים שפונו מבתיהם עקב המלחמה ועל משפחות החטופים והנעדרים". לדברי ארבל, "משרד הפנים ימשיך לסייע לרשויות המקומיות ולתת להם גמישות ניהולית בימים קשים אלו".
מנכ"ל משרד הפנים רונן פרץ הסביר כי "אנו ממשיכים לפעול על מנת להעניק לרשויות המקומיות מענה ולתמוך ולסייע בעת הקשה הזו הטומנת בחובה אתגרים מרובים תוך מציאת כל הפתרונות הנדרשים כדי שהרשויות ישמרו על רצף תפקודי".