סגור

הרשימה מתארכת: גם יונייטד איירליינס מבטלת טיסות לישראל

אי היציבות הביטחונית וההסלמה מול איראן ממשיכות לגבות מחיר, ועתה גם ענקית התעופה האמריקאית עוצרת את הטיסות, זאת עד ה-2 במאי; היא מצטרפת בכך לשורת חברות שהפסיקו את הטיסות לישראל וממנה, כמו KLM , סוויס ולופטהנזה

לרשימת חברות התעופה הזרות שעצרו את טיסותיהם לישראל על רקע אי היציבות הביטחונית מצטרפת גם יונייטד איירליינס האמריקאית, שהודיעה היום (ו') על ביטול טיסותיה היומיות בקו תל אביב-ניוארק עד ה-2 במאי.
לפי החברה, היא עוקבת אחר התפתחות המצב בארץ ותקבל את החלטותיה תוך התמקדות בבטיחות הלקוחות וצוותיה. מוקדם יותר השבוע ענקית הלואוקוסט הבריטית איזיג'ט הודיעה על ביטול כל טיסותיה לישראל, וזאת עד סוף אוקטובר ובשל ההסלמה הביטחונית מהשבוע האחרון מול איראן.
בנוסף אליהן גם KLM, לופטהנזה, סוויס, אייר קנדה ואייר אינדיה השעו את טיסותיהן לישראל וממנה עד להתבהרות המצב. בשלב זה ביטול פעילותן בארץ מתוכנן לשבועיים הקרובים ורובן אמורות לחדש את הפעילות עד תחילת מאי.
גל השיבושים בענף התעופה בארץ בשל הלחימה המתמשכת מתרחש בערב פסח ובזמן שרבבות ישראלים נערכים לחופשות שתכננו בחו"ל. הפסקת הטיסות של החברות הזרות משפיעה משמעותית על ההיצע וכך ומובילה להתייקרות משמעותית במחירי הטיסות.
היום צפויים לעבור בנתב"ג כ-43,500 נוסעים ואתמול עברו בו כ-55,000. מנהל נתב"ג אודי בר עוז אמר אתמול במהלך טקס הרמת כוסית לרגל פסח כי חרף המצב חל גידול מתמיד במספר הנוסעים שעוברים בנתב"ג ושאם לא יחולו שינויים במהלך מאי יעברו בו כ-1.4 מיליון נוסעים ובחודש יוני - 1.6 מיליון נוסעים.
הוא שיבח את חברות התעופה הזרות שממשיכות בכל זאת לפעול בישראל והתייחס לסגירת המרחב האווירי שלה במוצאי שבת, בשל התקיפה האיראנית. "לא מובן מאליו שתוך שעות מועטות לאחר סגירת נתב"ג בלילה שבין שבת לראשון חודשה הפעילות של החברות הבינלאומיות, מה שמראה על המחויבות שלהן לישראל ולציבור הנוסעים", אמר.