סגור

הרחפן מנקה הפאנלים של סולאר דראון נכנס לפיילוט ראשון

הרחפן האוטונומי שפיתחה החברה יבצע ב-30 ימי הפיילוט ניקוי פאנלים באתר סולארי בינוני בדרום הארץ - ובמקביל יוציא לפועל משימות ניהול, תחזוקה וצילום של השדה. כל זאת ללא התערבות אנושית באתר ההפעלה

חברת סולאר דראון (Solar Drone) מתחילה בפיילוט ראשון למוצר שפיתחה, "הרחפן השוטף" - המנקה פאנלים סולאריים. הפיילוט יתקיים באתר סולארי בינוני בדרום הארץ.

מוצר הניקוי של סולאר דראון נישא על ידי רחפנים של איירובוטיקס הבורסאית שבינה לבין סולאר דראון יש הסכם שת"פ. הרחפן יבצע בתקופה של 30 יום ניקוי פאנלים אוטונומי ללא התערבות אנושית בשדה, תוך שהוא יוצא וחוזר מקפסולה (עמדת טעינה ותדלוק) שפותחה על ידי חברת איירובוטיקס, מחליף סוללות וממלא את עצמו במים מרוככים - זאת ללא מעורבות אנושית בתהליך.
1 צפייה בגלריה
סולאר דראון
סולאר דראון
הרחפן השוטף של סולאר דראון
בנוסף יבצע הרחפן שלל משימות אחרות בתחום ניהול ותחזוקת השדה כמו אבטחה, מיפוי בתלת ממד וצילום וידיאו תרמי יומי שיוצלב עם הניטור באתר ויספק מידע חיוני להנהלת האתר ולחברת התפעול.
סולאר דראון הוקמה ומנוהלת בידי שמואל ינאי, אחיו של מייסד נופר אנרגיה עופר ינאי. שוק הניקיון של הפאנלים הסולאריים מוערך ב-9 מיליארד דולר . לטענת החברה, היתרון בניקוי באמצעות רחפן הוא בגישה לכל פאנל ובכל תנאי מזג אוויר.