סגור

איירובוטיקס תפתח רחפנים שישטפו פאנלים סולאריים

החברה חתמה על הסכם עם סולאר דרון במסגרתו תפתח מערכת רחפנים שיידעו לשטוף פאנלים סולאריים באוטומציה מלאה. שתי החברות צופות הכנסות של 10 מיליון דולר ב-3 השנים הראשונות של ההסכם

איירובוטיקס חתמה על הסכם מחייב עם חברת סולאר דרון במסגרתו תפתח איירובוטיקס מערכת רחפנים שתבצע שטיפת פאנלים סולאריים באוטומציה מלאה.
המערכת תפעל בטווחים קצרים בשלב ראשון ותכלול יכולת החלפת סוללות, נוזל ניקוי ותחנות עגינה.
1 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 29.11.18 רן קראוס בעלי חברת איירובוטיקס
מוסף שבועי 29.11.18 רן קראוס בעלי חברת איירובוטיקס
רן קראוס בעלי חברת איירובוטיקס
(צילום: תומי הרפז)

איירובוטיקס נסחרת בשווי שוק של 100 מיליון שקל, ובעלי המניות הגדולים בה הם מספר קרנות הון סיכון בראשות אאורקראוד. החברה הונפקה בבורסה בספטמבר אחרי ניסיון כושל והורידה את השווי ל-100 מיליון שקל לפני הכסף בהנפקה.
סולאר דרון מצויה בשליטת עו"ד שמואל ינאי אחיו של עופר ינאי מנכ"ל ומייסד נופר אנרגיה. שתי החברות שואפות לנצל את הידע המשותף בתחום הרחפנים וצופות הכנסות של 10 מיליון דולר ב-3 השנים הראשונות של ההסכם.
השאיפה של שתי החברות היא להיכנס בנוסף לתחום ניקוי הפאנלים גם לתחום ניקוי גגות ובניינים באמצעות הרחפנים. שוק שטיפת הפאנלים הסולאריים צומח לצד הגידול בשימוש באנרגיה סולארית והקמת הפרוייקטים החדשים בתחום. אבק, בוץ ולשלשת של בעלי חיים פוגעים בניקיון הפאנלים הסולאריים ובאיכות פעילותם והם נזקקים לניקוי אחת לתקופה. שיטות ניקוי הפאנלים הן מגוונות וחברות ישראליות הפעילות בתחום הן אקופיה, אייר טאץ' ובלייד ריינג'ר. שלושתן סובלות מירידה מאז ההנפקה לאור העלות הגבוהה של ההתקנה הראשונית.