סגור

בלעדי
הסדרי ניגודי העניינים נחשפים: בנט לא יטפל בצים, מיכל כהן - בכלל ביטוח

אחיו של ראש הממשלה משמש רו"ח בחברה הספנות - ובנט לא יוכל לטפל בנושאים הקשורים אליה; גיסה של הממונה על התחרות עובד בכלל ביטוח - והיא לא תוכל לטפל בנושאים הקשורים לחברה

ראש הממשלה נפתלי בנט לא יטפל בעניינים הקשורים בצים, מאחר שאחיו דני הוא רואה חשבון ומבקר פנים בחברת הספנות - כך עולה מההסדר למניעת ניגודי עניינים שעליו חתם בנט מול משרד המשפטים.
כמו כן בנט התבקש שלא לעסוק בכל נושא הקשור ישירות במקורבו שי וייל או בחברת מילגם שהוא מבעליה, וכן בכל עניין הנוגע לחברות שבשליטת מילגם או בשליטת בעליה. לפי אתר האינטרנט שלה, מילגם מתמחה במתן שירותים מתקדמים ומקיפים לעיריות, גופים מוניציפליים, תאגידי מים, גופים ממשלתיים, חברות ציבוריות ועוד. בין לקוחותיה בעבר: רשות המים, רשות שדות התעופה, ומשרדי הגנת הסביבה, השיכון, האוצר והפנים ושורה של רשויות מקומיות.
בנוסף, אחיו של ראש הממשלה, אשר בנט, הוא מנכ"ל חברת הסטארט-אפ Tevva Motors העוסקת בתחום האנרגיה הירוקה באנגליה ואין לה כל קשר עסקי בישראל. בנט התבקש שלא לעסוק בכל עניין שקשור למיטב ידיעתו בחברה או בבעלי השליטה או נושאי המשרה בה.

2 צפייה בגלריה
נפתלי בנט ועידת ניו יורק
נפתלי בנט ועידת ניו יורק
נפתלי בנט
(צילום: לשכת רה"מ)
הממונה על התחרות במשק מיכל כהן חתמה אף היא על הסכם למניעת ניגודי עניינים; לפי ההסדר, כהן לא תוכל לטפל בחברת כלל ביטוח ופיננסים, מאחר שגיסה עובד בחברה.
עוד דיווחה כהן כי אחותה עובדת בחברת ארד ואינה בעלת עניין בה. החותן שלה קשור עם החברות נובה פלסמה ונובה גרין טכנולוגיות; כמו כן הוא פועל ומייעץ בהתנדבות לחברות רמזור דיאגנוסטי וחיבורים בעץ. עוד עולה מההסדר כי אחד הגיסים של כהן עובד בחברת אורקם טכנולוגיות. גיס אחר שלה עובד בחברת קראודבוקייט ובחברת צ'אנל סמאטרט.

2 צפייה בגלריה
מיכל כהן הממונה על התחרות
מיכל כהן הממונה על התחרות
מיכל כהן
(צילום: אביגיל פפרנו-באר)