סגור

פרסום ראשון
עובדי משרד הביטחון הפסיקו העיצומים, 1.5 מיליארד שקל הוזרמו לספקים

מאז אפריל עצר הוועד תשלומים לספקים במחאה נגד הנהלת המשרד. היום סיכמו הצדדים על מו"מ להסכם עבודה חדש, והתשלומים החלו לזרום. בין היתר, יחודשו עבודות השיפוץ של מעון רה"מ בבלפור

הפסקת אש בסכסוך העבודה במשרד הביטחון: אחרי חודשיים הגיעה היום (ג') הנהלת המשרד לסיכום עם העובדים על כניסה למו"מ על הסכם עבודה חדש, ואלה הפסיקו את העיצומים שכללו עצירת תשלומים לספקים. בעקבות כך, שחררו העובדים היום 1.5 מיליארד שקל שהועברו לחשבונות הבנק של ספקים גדולים וקטנים.
העיצומים פגעו בעיקר בחברות קטנות וביועצים של המשרד שמועסקים תמורת חשבוניות, בזמן שספקים גדולים של המשרד, כולל התעשיות הביטחוניות הגדולות, לא נסמכים רק עליו בהכנסותיהם והיו יכולים לספוג את הפגיעה בתזרים.
1 צפייה בגלריה
רון תומר נשיא התאחדות התעשיינים כנס תחזיות
רון תומר נשיא התאחדות התעשיינים כנס תחזיות
רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים. "העובדים לא יכולים לקחת כבני ערובה עסקים קטנים שהתקשו לשלם משכורות לעובדיהם בלי ההכנסה שהרוויחו ביושר בעבודה עבור משרד הביטחון"
(צילום: דנה קופל)
בין היתר, בעקבות העיצומים עוכבו מאז חודש ינואר עבודות שיפוץ בית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים, והן יימשכו כעת בעקבות הפסקת העיצומים.
ממשרד הביטחון נמסר כי "בחודשים האחרונים קיימו ועד עובדי משרד הביטחון והנהלת המשרד שיח אינטנסיבי מול משרד האוצר, בסוגיות המחסור בכוח האדם ובסוגיות נוספות, שפגעו ביכולת המבצעית של המשרד. הצדדים סיכמו להיכנס למשא ומתן להסכם חדש, שיאפשר לבצע מהפכה ניהולית וישקף את ייחודיות משרד הביטחון. הסיכום הושג במעורבות ותמיכה של שרי האוצר והביטחון".
לדברי משרד הביטחון, במסגרת הסיכום יוקפאו לחלוטין הפגיעות בנושאים שונים ויצומצמו מספר היועצים המעניקים שירותים למשרד. בנוסף, הנהלות משרדי הביטחון והאוצר סיכמו על מתווה מענקים לגיוס ושימור מהנדסים והנדסאים באגף ההנדסה והבינוי, גוף הבינוי הגדול במדינת ישראל שמנהל פרויקטים בעשרות מיליארדי שקל.
ד"ר רון תומר, נשיא התאחדות התעשיינים, אמר בתגובה כי "חבל שזה לקח כל-כך הרבה זמן, ואני מודה לכל מי שהתערב כדי שזה ייפסק. לעובדים יש זכות מלאה לקיים עיצומים נגד המעסיק, אבל הם לא יכולים לקחת כבני ערובה עסקים קטנים שהתקשו לשלם משכורות לעובדיהם בלי ההכנסה שהרוויחו ביושר בעבודה עבור משרד הביטחון".
גורם בוועד העובדים אמר לכלכליסט כי "אנחנו שמחים שהממונה על השכר קיבל הוראה להתחיל לדון איתנו בבעיות כוח האדם. יש גם סיכום על קליטת עובדים שהיו חסרים ישירות במשרד, ולא כיועצים, ואחרי שלוש שנים הם יוכלו להתמודד במכרזים פנימיים. אנחנו נותנים סיכוי למו"מ, אבל אם נראה ששוב גוררים אותנו, נחזור לעיצומים".