סגור

האחיות הכריזו על סכסוך עבודה בשל הכוונה להעלות את גיל הפרישה לנשים

במכתב לשר האוצר כתבה אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות: "לא ראוי ולא הוגן יהיה לנצל את המסירות והמקצועיות של האחיות כדי לפגוע בתנאי עבודתן"

האחיות הכריזו להיום (ד') על סכסוך עבודה, וזאת על רקע מה שהן מגדירות כ"התעלמות של הממשלה מהפניות החוזרות להידבר על השלכות ההעלאה החד-צדדית של גיל הפרישה על האחיות".
במסגרת חוק ההסדרים לשנתיים הבאות הוחלט על העלאת גיל הפרישה לנשים מ-62 ל-65 באופן הדרגתי, כאשר הממשלה החלה לדון על דרכים כדי לפגוע פגיעה בנשים.
2 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 22.8.19 קדחת אחיות הפגנת האחיות מול משרד הבריאות
מוסף שבועי 22.8.19 קדחת אחיות הפגנת האחיות מול משרד הבריאות
הפגנת אחיות מול משרד הבריאות
(צילום: אוהד צויגנברג)
הסתדרות האחים והאחיות דורשת פגישה מיידית עם שר האוצר ליברמן. "עתה האחיות דורשות את המובן מאליו, שתקיים עימנו פגישה מיידית ודחופה, במטרה להידבר אל עבר פתרון ייחודי לכל ציבור האחיות בישראל הסובל משך כל שנות עבודתו מעומסים ושחיקה קשים, ובמקביל, להימנע מצעדים ארגוניים משמעותיים", כתבה אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות, לשר האוצר.
2 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 22.8.19 קדחת אחיות אילנה כהן יושבת ראש הסתדרות אחיות
מוסף שבועי 22.8.19 קדחת אחיות אילנה כהן יושבת ראש הסתדרות אחיות
אילנה כהן, יו"ר הסתדרות אחיות
(צילום: אבי מועלם)
במכתבה ציינה כהן: "נראה כי קיימת טעות בסיסית בתרגום שלנו לעבודת האחיות כשליחות. שליחות אין משמעותה עבדות, ובוודאי שלא ראוי ולא הוגן יהיה לנצל את המסירות והמקצועיות של האחיות כדי לפגוע בתנאי עבודתן , נהפוך הוא. שר האוצר, בידך הדבר למנוע את משבר האחיות ואנו סמוכות ובטוחות כי כפי שדרשתם מהאחיות להתייצב עבור מדינת ישראל בחזית הגל הרביעי של נגיף הקורונה, כך תתייצב לצידנו בהחרגת האחיות מהעלאת גיל הפרישה".