סגור

Bird מציגה: נוסעים על המדרכה? הקורקינט ייעצר

לכלכליסט נודע כי החברה מכניסה לשימוש פתרון טכנולוגי שיזהה וימנע רכיבה אסורה על מדרכות; הפיתוח החדש ישולב בכל הקורקינטים של Bird בעולם ויחל לפעול בימים הקרובים בארה"ב, ובתוך כמה שבועות צפוי להגיע גם לישראל ולאירופה

חברת הקורקינטים Bird משיקה טכנולוגיה לזיהוי רכיבה על מדרכות, שתוביל לכך שהקורקינטים של החברה יוכלו לנסוע רק במקומות המוגדרים לנסיעה. הפיתוח החדש ישולב בכל הקורקינטים של בירד בעולם ויחל לפעול בימים הקרובים בארה"ב, ובתוך כמה שבועות צפוי להגיע גם לישראל ולאירופה.
הטכנולוגיה החדשה תתבסס על פיתוח בשם "ZED-F9R" של חברת U-Blox השוויצרית, וזו תהיה מסוגלת למפות מדרכות בדיוק של סנטימטרים בשילוב מערכת החיישנים המותקנת בקורקינטים. בבירד טוענים כי הטכנולוגיה החדשה עדיפה על כזו המבוססת על GPS רגיל ומערכות ענן, מפני שזמן התגובה שלהן איטי ואורך כ־15 שניות. הפתרון החדש צפוי להביא לעצירה הדרגתית אך מוחלטת של קורקינט שעלה על המדרכה, אך תתאפשר נסיעה על שבילי אופניים שנמצאים על מדרכות.
1 צפייה בגלריה
קורקינט קורקינטים של בירד
קורקינט קורקינטים של בירד
קורקינטים של בירד
(צילום: עמי סויסה)

לפי בירד, הדרישה לטכנולוגיה למניעת נסיעה על מדרכות הגיעה מהערים השונות.
יניב ריבלין, מנכ"ל בירד ישראל ודירקטור בחברה: "בירד ממשיכה לפתח טכנולוגיות המשדרגות עוד יותר את עולם המיקרו־ניידות. מצב התחבורה בישראל ממחיש יותר מכל את נחיצות הפתרונות הללו ועצם היותם של הכלים השיתופיים תחליף מצוין לרכב הפרטי. אני בטוח שהפיתוח החדש יסייע בהפרדה שבין רוכבי הקורקינטים לבין הולכי הרגל".