סגור

אבי ניסנקורן מועמד לתפקיד נשיא התאחדות המלונות

שר המשפטים ויו"ר ההסתדרות בעבר שהודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים, יחליף בתפקיד אם ייבחר את אמיר חייק, שכיהן בתפקיד מ-2017 ומונה לשגריר ישראל באמירויות. במידה ותודיע ועדת המלונאים על התמודדותו, ייחל הליך בחירה מסודר תוך כחודש

אבי ניסנקורן, לשעבר יושב ראש ההסתדרות החדשה, שכיהן בעבר כשר המשפטים, צפוי להתמנות לתפקיד חדש: נשיא התאחדות המלונות.
ניסנקורן צפוי להחליף בתפקיד את אמיר חייק, שמונה לתפקיד שגריר ישראל באיחוד האמירויות, זאת לאחר שחייק כיהן מאז 2017 בתפקיד.


אחרי חייק, ניסנקורן צפוי להיות הנשיא השני שכלל אינו מגיע מתחום המלונאות ולא עסק במלונאות בעבר. חייק עצמו נבחר בנובמבר האחרון לכהונה נוספת לתפקיד נשיא ההתאחדות, זאת לאחר שזכה ב 60% מן הקולות, בעוד שמתחרהו ישי ברנע הירושלמי קיבל 40% מן הקולות.
נשיא התאחדות המלונות היוצא חייק לא קיבל שכר עבור תפקידו – אך כן קיבל "החזר הוצאות" ששוויו נאמד בעשרות אלפי שקלים.

2 צפייה בגלריה
אמיר חייק נשיא התאחדות ה מלונאים ב ישראל ועידת תיירות
אמיר חייק נשיא התאחדות ה מלונאים ב ישראל ועידת תיירות
אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות היוצא
(צילום: עמית שעל)

השאלה האם בבוא היום ניסנקורן יקבל תשלום עבור תפקיד זה עודנה פתוחה. תהליך בחירתו של חייק לתפקיד נחשב בשעתו יצרי במיוחד וכלל בסבב הבחירות האחרונות לא מעט חילופי האשמות בין הצדדים, כולל עתירה לבין הדין של התאחדות המלונות בישראל מצד המועמד ישי ברנע, זאת לאחר שכ300 נציגים של המלונות השונים נדרשו להגע פיזית לתל אביב כדי לבצע את תהליך הבחירה.
ניסנקורן עצמו אינו זר לענף המלונות, ומתברר שגם אינו זר לקודמו בתפקיד אמיר חייק: כך, במסגרת תפקידו בהסתדרות היה אחראי ניסנקורן על סגירתו של הסכם ענפי מול התאחדות המלונות ונציגי עובדי ענף המלונות – הסכם אשר דאג מנובמבר 2017 לתוספת שכר תלת פעימתית לעובדי המלונות וגם מענקים לעובדים וותיקים, הסכם ארבע שנתי שליצירתו היה שותף גם אמיר חייק.
הסכם צפוי לפוג בנובמבר 2021, לאחר כניסתו של ניסנקורן לתפקיד, מה שיציב את ניסנקורן בפוזיציה בה הוא עשוי למצוא עצמו מנהל מו"מ על הסכם חדש שיחליף את ההסכם.

2 צפייה בגלריה
אבי ניסנקורן טקס ועידת המשפט משפט לשכת עורכי הדין
אבי ניסנקורן טקס ועידת המשפט משפט לשכת עורכי הדין
אבי ניסנקורן
(צילום: מוטי קמחי)
מינויו של ניסנקורן לתפקיד זה חייב לעבור תהליך בחירה מסודר, בדיוק כפי שהיה עם קודמו בתפקיד. במסגרת זו צריכה ועדה בת חמישה מלונאים המייצגים אזורים שונים בישראל להודיע על מועמדותו של ניסנקורן – ורק לאחר מכן יתקיים תהליך בחירות מסודר תוך חודש עד חודש וחצי.
"אני משער שמדובר בשלב זה בבלון ניסוי", מסר לכלכליסט גורם בענף: "ההתאחדות רוצה לראות כיצד תתקבל נשיאותו של מי ששוב אינו מלונאי. אם בבחירות הקרובות יקום מישהו שיכריז שהוא מתמודד מול ניסנקורן, מישהו שהוא באמת מלונאי אשר מגיע מהשטח, ההתמודדות של ניסנקורן לא תהיה קלה. צריך ניסיון במלונאות ולא רק ניסיון בפוליטיקה".
לדברי גורם אחר: "מי בחר את ניסנקורן? אנחנו המלונאים לא בחרנו את ניסנקורן. ההודעה על ניסנקורן מגיעה אלינו מהתקשורת ולא מההתאחדות ואכן מדובר בהודעה מפתיעה, אבל בכל מקרה המאבק על הנשיאות הוא פחות חשוב ברמת השטח. כרגע המלונאים עוסקים בנזקי הקורונה ובפרנסה ובבוא היום התהליך יוכרע באופן דמוקרטי בהתאחדות כפי שהיה עד היום".
מהתאחדות המלונות לא נמסרה תגובה.