סגור
מימין יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ויו"ר המעסיקים דובי אמיתי
יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי (צילומים: יאיר שגיא, אביגיל עוזי)

ארנון בר דוד ודובי אמיתי: "אם לא תושג פשרה - לא נעמוד מנגד"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי העבירו את המסר בתום פגישה עם נשיא המדינה, שבמהלכה הביעו תמיכה מלאה במתווה שהוא מקדם בניסיון לפתור את המשבר. השניים הוסיפו והביעו חשש מפני הפגיעה האפשרית במשק בשל מהלכי הממשלה והקואליציה

האם ההסתדרות הכללית תשנה את עמדתה ביחס למהלכי הממשלה להחלשת מערכת המשפט ותצטרף למחאה נגדם? יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי הזהירו הערב (א') כי אם לא תימצא פשרה במשבר בעקבות קידום החקיקה בידי הממשלה והקואליציה הם "לא ישבו מנגד".
השניים העבירו את המסר בתום פגישה עם נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג בירושלים, שבמהלכה הם הביעו תמיכה מלאה במתווה שמקדם הנשיא בניסיון לפתור את המשבר.
השניים הוסיפו והביעו לפני הנשיא חשש כבד מפני הפגיעה האפשרית במשק בשל מהלכי הממשלה והקואליציה. בתום הפגישה קראו לחברי הכנסת ולכל הסיעות מימין ומשמאל "לעצור את הטירוף הפוקד את החברה הישראלית ולגלות אחראיות ומנהיגות למען עתיד מדינתנו".
מאז תחילת המחאה נגד הממשלה היו ניסיונות רבים לרתום אליה את ההסתדרות, אך בר דוד דחה אותם, בין השאר בנימוק שהצטרפות למאבק תוביל לקרע פנימי בתוך ההסתדרות.
בתוך כך בר דוד העדיף לקדם עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ומנכ"ל משרדו שלומי הייזלר הסכם שכר לעובדי המגזר הציבורי. בתום מו"מ ממושך בר דוד וסמוטריץ' הודיעו לפני כשבוע וחצי על הגעה לסיכומים שעל בסיסם יינתנו תוספות שכר לעובדי המדינה במסגרת מתווה רב-שנתי ויועלה שכר הסייעות בגני הילדים.