סגור

ביהמ"ש אישר את הסדר אקספון: לרנר וכלירמרק ירכשו את השליטה בחברה

אחרי שהושג רוב של נושי החברה להצעת ההסדר שלפיה תעבור השליטה מחזי בצלאל לידי יריב לרנר וקרן כלירמרק, אישרה השופטת את ההסדר; כעת הוא יידרש לקבל את האישורים הרגולטוריים

שופטת בית המשפט המחוזי בלוד עירית וינברג-נוטוביץ אישרה היום את הסדר הנושים של חברת מרתון 018 אקספון, במסגרתו תעבור השליטה בחברה לידי איש העסקים יריב לרנר וקרן כלירמרק, כשבעל השליטה הנוכחי בחברה, חזי בצלאל יישאר בעל מניות מיעוט בה. בעקבות כך החברה צפויה להמשיך ולפעול במתכונת של חברת סלולר מלאה בעלת תשתית (MNO) וזאת כתוצאה מהסכם שיתוף הרשתות שנחתם בין לרנר וכלירמרק לבין חברת סלקום, הנושה הגדולה ביותר של אקספון.


ביום חמישי האחרון קיימה השופטת דיון אחרון בנושא אחרי שקיבלה את דוח המנהל המיוחד שמונה על ידה, עו"ד עמית לדרמן ממשרד AYR - עמר, רייטן, ז'אן שוכטביץ ושות', ובו תוצאות הצבעות הנושים על ההסדר.
השופטת דחתה בהחלטתה את ההתנגדות שהוגשה להסדר מצד חברת וויידלי מובייל של איש העסקים שמעיה רייכמן. רייכמן, שהובא על ידי בצלאל במסגרת ההצעה הראשונה של אקספון להסדר חובות, היה אמור לרכוש את הפעילות של מרתון וכן של החברה האחות אקספון הפעילה בתחום השיחות הבינלאומיות והאינטרנט. עם זאת, ברגע האחרון הוא נותר מחוץ להסדר, כאשר בצלאל הגיע לסיכום חלופי עם לרנר וכלירמרק.
רייכמן טען בין השאר כי יש לדחות את ההסדר המוצע שכן הוא מייצר פגיעה בעיקרון השיוויון בין הנושים. השופטת החליטה כאמור לדחות את הטענות, בין היתר מאחר שההסדר אושר ברוב הדרוש באסיפות הנושים, בהם גם עובדי החברה שיוצגו על ידי עו"ד ליזה חדש, וכן מאחר שוויידלי מובייל לא הגישה תביעת חוב במועד שקדם לאסיפות הנושים, כך שאינה מהווה חלק מאלו שנדרשו להצבעה.
ההסדר באקספון טעון עדיין את אישור הרגולציה ובעיקר משרד התקשורת, שכבר הביע אישור עקרוני להסכם שנחתם בין לרנר וכלירמרק לבין סלקום, אך כעת יידרש לבחון אותו בטרם יעניק לרוכשים החדשים היתר שליטה בחברת הסלולר. באשר לרייכמן, הוא עשוי לתבוע את בצלאל על הפרת ההסכם שנחתם בין הצדדים בחודש יוני השנה.
אבי גבאי, מנכ״ל סלקום שתמשיך כעת לעבוד עם מרתון בשיתוף רשתות, בירך על רכישת אקספון על ידי לרנר וכלירמרק ועל אישור ההסדר בבית המשפט. גבאי אמר כי "בסופו של יום השכל הישר ניצח ואקספון תישאר כמפעיל מלא (MNO) והדבר יסייע להשקעות ברשת ולדור החמישי".
חזי בצלאל שיישאר עם שליש בחברת הסלולר אמר היום כי הוא "מודה לבית המשפט שאישר את הצעת מנהל ההסדר. אני שמח להמשיך להיות שותף עם קבוצת לרנר וכלירמרק וביחד עם ההנהלה הקיימת לפעול לבניית חברה שתמשיך לשמור על שוק תחרותי."

1 צפייה בגלריה
חזי בצלאל
חזי בצלאל
חזי בצלאל
(עמית שעל)