סגור

בלעדי
קוקה קולה במאמץ אחרון למנוע הטלת מס על משקאות הדיאט

מנכ”ל החברה המרכזית למשקאות ניר לוינגר, קיים בשבועות האחרונים פגישות עם חברים בוועדת הכספים שתדון בצו להעלאת המס על משקאות ממותקים. הח”כים קיימו פגישות גם עם נציגים של פרימור ויקבים

מנכ"ל החברה המרכזית למשקאות ניר לוינגר נפגש בשבועות האחרונים עם ח"כים מוועדת הכספים וניסה לשכנעם להתנגד להעלאת המס על המשקאות הקלים והממותקים, כך נודע ל”כלכליסט”.
בין הח"כים שעימם נפגש: מרכז הקואליציה בוועדת הכספים ח"כ ולדימיר בליאק (יש עתיד) וח"כ מאיר יצחק הלוי (תקווה חדשה).


החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה ישראל) שוכרת את שירותי הלובינג של משרד ריפבליק כדי לקדם את האינטרסים שלה אצל המחוקקים.

2 צפייה בגלריה
מימין ולדמיר בליאק ו ניר לוינגר
מימין ולדמיר בליאק ו ניר לוינגר
מימין: מרכז הקואליציה בוועדת הכספים ולדמיר בליאק ומנכ”ל החברה המרכזית ניר לוינגר. מאמצי שכנוע
(מתוך פייסבוק ואתר החברה המרכזית)
במסגרת מאמצי השכנוע האחרונים קיימה קרן שיינמן, סמנכ"ל רגולציה נביעות מקבוצת החברה המרכזית, סדרת פגישות ושיחות עם חברי הכנסת בוועדת הכספים כדי לשכנע אותם להתנגד להעלאת המס על משקאות קלים ובעיקר על משקאות הדיאט שאותם מייצרת החברה.
כעת מתברר שהחברה העלתה הילוך במאמציה לטרפד את הטלת המס הזה עד כדי הפגשת הח"כים בוועדה עם מנכ"ל החברה. פגישה שכזו מהווה אירוע יוצא דופן בעבודת הלובינג, במסגרתה נפגשים סמנכ"לים ולוביסטים עם הח"כים אך לא מנכ"לי החברות. לחברה המרכזית למשקאות אחזקות במספר חברות מזון ומשקאות בנוסף לזכיינות על קוקה קולה, ואחזקות בחברות נוספות בהן בערוץ 12 (קשת).

2 צפייה בגלריה
דיאט קולה
דיאט קולה
דיאט קולה

ביום שני הקרוב תדון ועדת הכספים בצו להעלאת המס על משקאות קלים ממותקים וכלים חד־פעמיים, שעליו חתם שר האוצר אביגדור ליברמן. המס יכנס לתוקף ב־1 בינואר 2022 במידה ויאושר בוועדת הכספים בה יש רוב לקואליציה.
ההערכה היא שהצו יאושר עם תיקונים. מרכז הקואליציה בוועדת הכספים ח"כ ולדמיר בליאק (יש עתיד) אישר שנפגש עם לוינגר בכנסת. בליאק אמר כי נפגש גם עם נציגי פרימור ויקבים, וכי הוא יתמוך באישור הצו אך יבקש להחריג ממנו את יין תירוש. מהחברה המרכזית למשקאות סירבו להגיב.