סגור

ברוב מוחץ: ארנון בר דוד נבחר לכהונה נוספת כיו"ר ההסתדרות

ארנון בר דוד זכה ב-78% מהקולות, לעומת יריבו עופר עיני, יו"ר ההסתדרות לשעבר, שזכה ב-22% מהקולות. בבחירות הצביעו כ-254 אלף מתוך כ-601 אלף בעלי זכות הצבעה, ואחוז ההצבעה עמד על 42.3%, נמוך יותר מאשר בבחירות הקודמות

ארנון בר דוד נבחר אמש (ג') ליו"ר ההסתדרות וגבר בפער עצום על יו"ר ההסתדרות לשעבר, עופר עיני: בר דוד קיבל 77.76% מקולות חברי ההסתדרות שהצביעו, בעוד עיני קיבל רק 22.24% מהקולות.
3 צפייה בגלריה
ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות חוגג את הניצחון ב בחירות
ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות חוגג את הניצחון ב בחירות
חגיגות הניצחון במטה של ארנון בר דוד
(צילום: מוטי קמחי)
על ראשות נעמת התמודדו יו"ר נעמ"ת המכהנת המשתייכת לעוגנים, חגית פאר, וח"כ לשעבר מיכל בירן, שהתמודדה מטעם סיעת כולנו-סלע. סיעת עוגנים גברה על סיעתה של בירן ופאר נבחרה לכהונה נוספת.
בבחירות הצביעו כ-254 אלף מתוך כ-601 אלף בעלי זכות, ואחוז ההצבעה עמד על 42.3. בתום שקלול הקולות, בסמוך לשעה 01:30 מסרה ההסתדרות כי בין בר דוד לעיני הפריד פער עצום של כ-140 אלף קולות. מההסתדרות נמסר הלילה כי מליאת ועדת הבחירות המרכזית שמורכבת מנציגי ונציגות סיעות הבית אישרה את תוצאות הבחירות.
3 צפייה בגלריה
ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות מצביע ב בחירות ל הסתדרות
ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות מצביע ב בחירות ל הסתדרות
ארנון בר דוד מצביע בבחירות, אתמול
(צילום: מוטי קמחי)
בר דוד מכהן בתפקיד מאז חודש מרץ 2019, עת היו"ר הקודם אבי ניסנקורן התפטר מהתפקיד בעקבות הצטרפותו לרשימת "כחול לבן" שהתמודדה לכנסת. בר דוד רץ לראשות ההסתדרות בראש רשימת "עוגנים" – עם מטריה קואליציונית רחבה מסיעות הבית ורוח גבית חזקה מוועדי עובדים מרכזיים ובהם חברת החשמל, רשות שדות התעופה, נמלי הים באשדוד ובחיפה, התעשייה האווירית ועוד.
עופר עיני, שכיהן בתפקיד בין 2006 ל-2014, פנה לאחר מכן לעסקים ולעיסוקים נוספים, כמו בהתאחדות לכדורגל, סבר שיגבר על בר דוד למרות שהמנגנון העצום של ההסתדרות נתון לרשות היו"ר המכהן. הוא התמודד בראש סיעת "כולנו-סלע", וביקר את בר דוד בחריפות על הרפיון שגילתה ההסתדרות אל מול הממשלה במהלך משבר הקורונה. לדבריו, אם ההסתדרות היתה בידיים טובות – הוא לא היה מתמודד על תפקיד היו"ר.
3 צפייה בגלריה
עופר עיני מצביע ב בחירות ל הסתדרות
עופר עיני מצביע ב בחירות ל הסתדרות
עופר עיני מצביע בבחירות, אתמול
(צילום: מוטי קמחי)
לאחר פרסום התוצאות נמסר מבר דוד: "תודה מעומק הלב לאלפי הפעילים והמתנדבים המדהימים! המספרים מדברים בעד עצמם. השגנו ניצחון סוחף שמשקף תמיכה אדירה של מאות אלפי עובדות ועובדים בישראל. העובדים בישראל אמרו היום בקול גדול: רוצים מנהיגות אמיצה, אחראית, ממלכתית, נקיית כפיים וישרת דרך. ההסתדרות בראשותי תמשיך ללכת קדימה ולהיות הבית של העובדות והעובדים בישראל ולהבטיח את עתידם וזכויותיהם".
במסגרת יום הבחירות הופעלו ברחבי הארץ 2,031 עמדות הצבעה, שחלקן נפתחו במקומות עבודה כבר בשעה 5 בבוקר. רוב הקלפיות פעלו עד השעה 22:00 וזאת הפעם הראשונה שבה הבחירות התקיימו באופן ממוחשב.
בבחירות הקודמות לראשות ההסתדרות שבהן נבחר ניסנקורן היה אחוז ההצבעה על כ-46%. בהסתדרות העריכו אתמול כי אחוז ההצבעה יהיה גבוה יותר מזה שנרשם לפני 5 שנים, אלא שאחוז ההצבעה בבחירות אתמול עמד על 42.3% בלבד.