סגור

בנט: "אלה יהיו שבועות קשים, אבל לא איבדנו שליטה; נגיע למיליוני נדבקים"

במסיבת עיתונאים לפני כינוס קבינט הקורונה תקף רה"מ את אלו "שקראו לי היסטרי", וביקש רק ממי שנדרש ללכת לבדיקת PCR. בנט נשאל על דברי השר פריג' באולפן ynet על חסינות עדר וענה: "אנחנו מנהלים יותר טוב כמעט מכל העולם". על סרטון של נתניהו: "אנטי-פטריוטי"

על רקע התפשטות זן האומיקרון ולקראת ישיבת קבינט הקורונה, קיים הערב (יום ג') ראש הממשלה נפתלי בנט מסיבת עיתונאים שבה הסביר את אופן התמודדות הצפוי עם ממדי המגפה. לדבריו, הממשלה פועלת לפי שלושה עקרונות: "הראשון, המשק יישאר פתוח ככל שניתן והכלכלה תמשיך לתפקד. השני, אנחנו מגינים על הפגיעים ביותר. השלישי: שומרים על הילדים שלנו גם אם קשה ולא נחריג את מערכת החינוך מההנחיות".


בפתח דבריו אמר בנט: "אנחנו ניצבים מול גל הידבקות שמכה בכל העולם. המספרים הם בגובה שלא הכרנו עד כה. האומיקרון מידבק יותר מכל הזנים האחרים ביחד. האולפנים שמשדרים עכשיו היסטריה מוחלטת, קראו לי היסטרי לפני כמה שבועות. התחלואה בעולם היא במיליונים וגם פה נגיע לכמה מיליוני נדבקים".על הסוגייה הכלכלית הוא אמר: "אני לא רוצה שאנשים יאבדו את מקום העבודה שלהם. קל לפטר, אני יודע את זה, ניהלתי עסקים. את העסקים הנטושים של הגלים הראשונים אנחנו עדיין זוכרים. אנחנו לא נשאיר את האזרחים להתמודד לבד. כל העובדים במשק יקבלו שכר מיום הבידוד הראשון ויהיה מענה גם לעצמאים".
לאחר מכן הוסיף: "אנחנו מגינים על הפגיעים, קבוצות הסיכון והמבוגרים בחברה. אנחנו שומרים על בתי החולים הגריאטריים. לגבי הילדים: הווריאנט הזה לא פוסח עליהם. המיעוט מבין הילדים הלא מחוסנים יחטוף את זה חזק. זה מדאיג אותי מאוד. אני מסתכל על הגרפים של המאושפזים בכל העולם והלב כואב. לא יהיו פה הקלות. מערכת החינוך כפופה לאותם כללים ואני קורא להורים שעדיין לא חיסנו את ילדיהם - לכו לחסן אותם".
בנט הזכיר שהמדינה מממנת שלוש בדיקות לכל תלמיד וציין ש"אגב, שאר המשפחה יכולה להשתמש בבדיקות. לגבי התלונות על התורים – אני מבין את זה. אם יש משהו שאני שונא באופן אישי זה לעמוד בתורים. התאמנו את הבדיקות לעומס במעבדות ובקרוב יהיו עוד הקלות בעניין הזה. אני מבקש: מי שלא חייב לגשת ל-PCR - לא לגשת. אנחנו רוצים PCR למבוגרים, כי שמבוגר הוא נשא של קורונה, אנחנו יכולים לשלוח אותו לתרופה".
הוא סיכם ש"אלה יהיו שבועות קשים ואנחנו נעבור את זה. כל אחד מאיתנו חייב לקחת אחריות ולא להתקהל שלא לצורך. אין מקום לפניקה ואין מקום להיסטריה. הצונאמי בא ועובר".

1 צפייה בגלריה
נפתלי בנט ראש הממשלה מסיבת עיתונאים המשך טיפול זן אומיקרון גל חמישי קורונה הקריה קריה תל אביב
נפתלי בנט ראש הממשלה מסיבת עיתונאים המשך טיפול זן אומיקרון גל חמישי קורונה הקריה קריה תל אביב
בנט, הערב
(צילום: נעם ריבקין פנטון)
על הביקורת שהוא סופג בנושא מראש האופוזיציה בנימין אמר בנט: "שום דבר שנתניהו יעשה כבר לא יפתיע אותי בשלב הזה. ראיתי סרטון שלו שבו הוא בעצם מכרסם באמון של הציבור באנטיגן. זו התנהגות בלתי אחראית ובלתי פטריוטית, לחבל במאמצי הממשלה בזמן מערכה".
בנט התבקש להתייחס להתבטאות של השר עיסאוי פריג' באולפן ynet, שלפיה ישראל הולכת דה-פקטו לחסינות עדר, וענה: "אנחנו הולכים לניהול של גל בלתי נמנע. אין מדינה דמוקרטית בעולם שיכולה להימנע מהגל הזה. אני רואה את מחוללי הכאוס, פוליטיקאים מסוימים וכלי תקשורת. סבתא בבית האבות תצטרך לקבל מבקר אחד בלבד בשבועות הקרובים. המצב בישראל מנוהל יותר טוב כמעט כל העולם".
עוד לפני מסיבת העיתונאים וכינוס קבינט הקורונה, הודיע מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, כי הוחלט על קיצור ימי הבידוד למאומתים לשבעה ימים - זאת כאשר שלושת הימים האחרונים ללא סימפטומים.
כדי למנוע הדלפות והקלטות מזכירות הממשלה החליטה להעביר את הדיון בקבינט הקורונה מהזום לווידאו קונפרנס (VC) - כאשר השרים יתחלקו במספר מוקדים בכמה חדרים במשרד ראש הממשלה בירושלים ובבסיס הקריה בתל אביב. השרים התבקשו להודיע למזכירות הממשלה בדחיפות מהיכן הם רוצים לעלות לדיון. בממשלה הקודמת נעשה שימוש באופן דיון זה, אבל זו הפעם הראשונה שדיונים בממשלת בנט יתקיימו כך.