סגור
פרופ' אריה צבן
פרופ' אריה צבן (צילום: יורם רשף)

נשיא אוניברסיטת בר אילן נבחר ליו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות

פרופ' אריה צבן יחליף את נשיא האוניברסיטה העברית פרופ' אשר כהן שסיים קדנציה מלאה של שנתיים בתפקיד. צבן, טייס קרב לשעבר, כימאי, חוקר ויזם בתחום מדע החומרים והאנרגיה החלופית, ו-9 פטנטים שלו מיושמים בחברות סטארט אפ

נשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' אריה צבן, נבחר לכהן כיו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה). הוא יחליף את פרופ' אשר כהן, נשיא האוניברסיטה העברית, אשר סיים קדנציה מלאה בת שנתיים בתפקיד. בין האתגרים שצפויים לוועד בקדנציה של צבן: השחיקה המתמידה של מעמד האקדמיה הישראלית בדירוגים הבינלאומיים, השחיקה בתקציב האקדמיה יחסית לתמ"ג ולמדינות ה-OECD ואפשרות של הקמת קואליציית ימין שרואה באקדמיה חלק מהאליטות העוינות.
כהן עמד בראש ור"ה בתקופת המעבר ללימודים מרחוק במשבר הקורונה. אחת מפעולתיו האחרונות הייתה סיום החרם על אוניברסיטת אריאל בשטחים וצרופה לור"ה. הוא נבחר לאחר שנשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין התפטר ב-2020 מהתפקיד במחאה על התערבות שר ההשכלה הגבוהה אז זאב אלקין בפעולות המועצה להשכלה גבוהה.
פרופ' צבן, 61, טייס קרב בחיל האוויר לשעבר, מכהן בתפקידו באוניברסיטה כחמש שנים. מקצועו האקדמי כימאי והוא חוקר ויזם בתחום מדע החומרים והאנרגיה החלופית. רשומים על שמו 13 פטנטים ש-9 מהם מיושמים בחברות סטארט אפ. בין היתר הוא נמנה עם מקימי המכון לננוטכנולוגיה ולחומרים מתקדמים באוניברסיטת בר-אילן, והיה הראשון שעמד בראשו.
1 צפייה בגלריה
ישי פרנקל
ישי פרנקל
ישי פרנקל
(צילום: ברונו שרביט)
כמו כן, נבחר סגן נשיא ומנכ"ל האוניברסיטה העברית ישי פרנקל, לתפקיד יו"ר פורום המנכ"לים בור"ה ויחליף את פרופ' בועז גולני,מנכ"ל הטכניון, המסיים אף הוא קדנציה מלאה בת שנתיים בתפקיד. פרנקל היה בעבר מנכ"ל אינטל ירושלים.