סגור
יאיר לפיד ראש הממשלה בישיבת ממשלה ראשונה עם נפתלי בנט
יאיר לפיד ראש הממשלה בישיבת ממשלה ראשונה עם נפתלי בנט (צילום: מארק ישראל סלם)

לפיד בישיבה ראשונה כרה"מ: "המטרה - לנהל את הממשלה כאילו אין מערכת בחירות"

הבוקר נפתחה ישיבת הממשלה הראשונה בראשותו של יאיר לפיד כראש הממשלה, כשלצידו נפתלי בנט. "האיראנים, חמאס והחיזבאללה לא מחכים. אנחנו צריכים לפעול מולם בכל הזירות, בכל רגע נתון, וזה בדיוק מה שנעשה", אמר לפיד

"בחודשים הקרובים המטרה שלנו, של כל השולחן הזה, היא לנהל את הממשלה כאילו אין מערכת בחירות. אזרחי ישראל זכאים לממשלה מתפקדת בכל רגע נתון. זו הציפייה מאיתנו, זו הציפייה שלי מחבריי השרים", כך פתח את דבריו ראש הממשלה יאיר לפיד בישיבת הממשלה הראשונה בראשותו, כשלצידו ראש הממשלה היוצא נפתלי בנט.
"משבר החינוך לא יכול לחכות. תקציבים לבתי חולים אי אפשר לדחות. האיראנים, חמאס והחיזבאללה לא מחכים. אנחנו צריכים לפעול מולם בכל הזירות, בכל רגע נתון, וזה בדיוק מה שנעשה. צה״ל יירט אתמול, שלושה כלי טייס בלתי מאויישים עויינים שניסו לפגוע בתשתיות ישראליות במים הכלכליים של ישראל. חיזבאללה ממשיך בדרך הטרור ופוגע ביכולת של לבנון להגיע להסכם על הגבול הימי. ישראל תמשיך להגן על עצמה, על אזרחיה ונכסיה.
"הממשלה הזו תמשיך לפעול לטובת האזרחים בדיוק כפי שעשתה כל השנה האחרונה. אנחנו נביא החלטות, אנחנו נוציא לפועל מהלכים, אנחנו נמשיך לחזק את עוצמתה הכלכלית, המדינית והביטחונית של מדינת ישראל".
לפיד צפוי לכהן כראש הממשלה בחודשים הקרובים, ואת הלילה האחרון הוא כבר העביר בדירה מאובטחת במתחם בבלפור.
בהמשך היום יכנס לפיד את ראשי מפלגות הקואליציה, ולפורום זה החל מהבוקר תצטרף חברה חדשה - איילת שקד - שעומדת בראשות ימינה לאחר הודעת בנט שלא יתמודד בבחירות הקרובות. בנוסף ללפיד צפוי דיון בנושא הקורונה, שיחות ביטחוניות וכן פגישות עם שרי הממשלה. ביום שלישי הוא יטוס לביקור בזק בפריז, ביקורו המדיני הראשון בתפקיד, שם הוא ייפגש עם נשיא צרפת עמנואל מקרון - ביקור שנקבע עוד בימי בנט בתפקיד.