סגור
הפגנת מחאת הדיור
המחאה נגד יוקר המחיה בכיכר הבימה בתל אביב, הערב (AFP)

"אנחנו פראיירים": אלפים בודדים בהפגנה נגד יוקר המחיה בתל אביב

ההפגנה שאורגנה על ידי מספר תנועות מחאה ובהן "תל אביב יקרה לי" ו"מחאת הדיור 2022" היא אחת מבין שורה של מחאות שצפויות להתקיים בקרוב נגד יוקר המחיה ומחירי הדיור. "אומרים לי תעבור לפריפריה, כאילו ששם זול, אבל אין לצעירים לאן ללכת", זעק בהפגנה תמיר בראלקו, מיוזמי המחאה

"אומרים לי תעבור לפריפריה, כאילו שם זול, אבל אין לצעירים לאן ללכת", כך זעק הערב תמיר בראלקו, מייסד תנועת "תל אביב יקרה לי" בהפגנת מחאה כנגד יוקר המחיה שהתקיימה הערב (מוצ"ש) בכיכר הבימה בתל אביב בהשתתפות כמה אלפים בודדים של מפגינים.
הפגנה, שאורגנה על ידי מספר תנועות מחאה מרחבי הארץ ובהן תנועת "תל אביב יקרה לי" ו"מחאת הדיור 2022", היא אחת משורה של מחאות המתוכננות להתקיים בשבועות הקרובים. ההפגנה הבאה צפויה להיערך בשבת הבאה בחולון.
"לא רק תל אביב יקרה לי. אשקלון יקרה לי, פרדס חנה יקרה לי וגם חולון", אמר בראלקו בדברים שנשא בהפגנה. "הדלק חצה את ה-8 שקלים, החשמל עולה ב-10%, מוצרי המזון הבסיסיים ב-5%. מי אתם ממשלת ישראל? כולכם התבלבלתם". בהמשך הוסיך בראלקו: "הבחירות הן הזדמנות, חייבים להצביע. מי שלא יביא תכנית ברורה וסדורה של פתרון ליוקר המחיה - לא יהיה. אנחנו נקבע".
"אנחנו פראיירים!", זעק גל שור, גם הוא מיוזמי המחאה. "ישראל במקום השביעי בעולם במדינות שעובדים בהן הכי הרבה שעות בשבוע, אבל לא מצליחים לסגור את החודש. לאן הולך הכסף?
"יש לי סוד לספר לכם, שהאנשים שלמעלה לא רוצים שנדע - יש לנו המון המון כוח. אנחנו לא משתמשים בו כי הורגלנו להיות עבדים. במקום לכתוב תגובות זועמות ברשת, תכתבו לחברי הכנסת", קרא שור לעבר המפגינים. "תראו כמה כוח יש לנו כשאנחנו ביחד. לא נשתוק עד שהמחירים פה יירדו ונוכל לחיות פה בכבוד".