סגור

על גגות תל אביב: השלב הראשון של פרויקט קירוי איילון יוצא לדרך

הוועדה המקומית בעיר אישרה את השלב הראשון של הפרויקט, שכולל הרחבה של שני גשרים מעל כביש 20 ונחל איילון – גשר שיפמן, הסמוך למתחם התחבורה ארלוזורוב וסבידור, וגשר מוזס, שממוקם מצפון למחלף השלום. הוועדה אישרה גם הקמה של גשר חדש שיחבר בין שכונת כוכב הצפון לפארק הירקון

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה היום את השלב הראשון של פרויקט קירוי איילון. שלב זה כולל הרחבה של שני גשרים מעל כביש 20 ונחל איילון – גשר שיפמן, הסמוך למתחם התחבורה ארלוזורוב וסבידור, וגשר מוזס, שממוקם מצפון למחלף השלום. הוועדה אישרה גם הקמה של גשר חדש שיחבר בין שכונת כוכב הצפון לפארק הירקון.
עיריית תל אביב החלה לקדם את פרויקט קירוי איילון כבר ב-2008. מטרת הפרויקט היא לחבר בין שכונות מזרח העיר כמו יד אליהו וביצרון למרכז ומערב העיר. התוכנית המקורית של העירייה ביקשה להפוך את המרחב שייווצר בעקבות הקירוי ל"שטח ציבורי חדש שיהפוך למוקד של פנאי, מסלולי אופניים והליכה, שטחים ירוקים, בתי קפה ופעילות מסחרית תומכת". תוכנית זו אושרה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה ב-2015, אך צומצמה עם השנים עקב קשיים הנדסיים ותשתיתיים, ובראשם הבדלי גבהים בחלקים שונים של כביש 20. עם זאת, העירייה החליטה לא לזנוח את הפרויקט, וכרגע הכוונה היא לבצע אותו בשלבים.
2 צפייה בגלריה
הדמיה קירוי איילון
הדמיה קירוי איילון
הדמיה של פרויקט קירוי איילון
(הדמיה: viewpoint)
הוועדה אישרה גם הקמת גשר חדש להולכי רגל ורוכבי אופניים מעל שדרות רוקח (גשר לוי אשכול), שיחבר בין שכונת כוכב הצפון לפארק הירקון ויאפשר קישוריות טובה יותר בין צפון העיר למרכזה.
2 צפייה בגלריה
מיטל להבי סגנית ראש העיר ת"א
מיטל להבי סגנית ראש העיר ת"א
מיטל להבי
(צילום: יריב כץ)
סגנית ראש העיר תל אביב-יפו ומחזיקת תיק התחבורה והבטיחות בדרכים בעיר מיטל להבי: "אישור התוכניות בוועדה המקומית יאפשר לנו לבצע פרויקטי תשתיות שיחברו את מזרח ומערב והעיר מעל איילון ואת שכונות צפון העיר למרכז העיר מעל רוקח, כדי לייצר מרחב איכותי יותר עבור הולכי רגל ורוכבים, בהתאם למדיניות העירונית לקידום חזון 'השינוי בדרך' ולעידוד השימוש באלטרנטיבות לרכב הפרטי".