$
חדשות נדל"ן

מתחם רכבת ארלוזורוב מתכונן לקירוי איילון

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה את התוכנית, שתכלול גם 1,280 יח"ד וכן מוקד תחבורה ותעסוקה; במסגרת התוכנית יבנה מגדל בן 100 קומות

דותן לוי 15:1313.11.16

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב-יפו אישרה את תכנית האב למתחם 2000, בסמוך למסוף התחבורה ארלוזורוב.

 

חזון תכנית האב כוללת הקמת מוקד עירוני חדש בקצה הצפוני של מרכז העסקים הראשי (המע"ר) התל אביבי, שביחד עם מרכזי העסקים הסמוכים ברמת-גן אזור הבורסה ובגבעתיים, יוצר מרכז חדש למטרופולין כולו. המוקד יכלול בתוכו שימושים של תעסוקה, מסחר, מלונאות, מגורים, מבני ציבור ומרכז תחבורה. מדובר בפיתוח עתידי של מוקד תחבורה, תעסוקה, מסחר, מגורים ושטחי ציבור בשטח של כ-420 דונם בבעלות מדינת ישראל והעירייה.

 

בין היתר תכלול התוכנית חיבור לתכנית האב של קירוי האיילון ע"י קירוי במרחב "הטבעת הירוקה" ויצירת תנאים להקמת מתחם תחבורה וקירוי התחום שבין גשר מודעי לגשר ההלכה, כך שתתאפשר הקמת מגדלי מגורים לאורך רצועת האיילון במקביל ליצירת פארק ציבורי מעל האיילון.

 

הדמיית פרויקט קירוי נתיבי איילון הדמיית פרויקט קירוי נתיבי איילון הדמיה: לרמן אדריכלים בע"מ

 

בצד התחבורה, מדובר על מרכז שישלב את כל אמצעי התחבורה הציבורית במבנה בן 3 קומות ובשטח של 100 אלף מ"ר אשר ימוקם על הקירוי מעל רציפי הרכבת הקיימים ונתיבי איילון וישלב מגוון אמצעי תחבורה: תחנת רכבת, מסוף אוטובוסים, תחנות רכבת קלה (הקו האדום והקו הסגול), מוניות, עמדות העלאה והורדת, וחניוני רכב דו גלגלי.

 

בתחום התעסוקה מתוכנת בנייתם של 9 מבנים רבי קומות המשלבים תעסוקה, מסחר ומלונאות בגובה של 100-40 קומות ב-820 אלף מ"ר. מרבית הבינוי יבוצע על על יחידת קרקע גדולה ממזרח לדרך נמיר בין רחוב על פרשת דרכים לגשר דורי. הבינוי יכלול מגדל שישלב תעסוקה, מסחר ומלונאות בגובה של כ-100 קומות ובשטח של כ-166 אלף מ"ר.

 

בנוסף, יבנו 8 מבני מגורים בגובה של כ-40 קומות, הכוללים 1,280 יחידות דיור בשטח של 189 אלף מ"ר מעל פני הקרקע וכן חניה תת-קרקעית. חלק זה יבנה לאורך הגדה המערבית של האיילון, ברצועה שבין רחוב ספיר, רחוב ההלכה וגשר דורי וכן גוש נוסף מדרום לפארק צמרת. כמו כן יוקצו כ-25 אלף מ"ר לטובת שטחי ציבור בנויים ו-205 דונם לשטחים ציבוריים פתוחים.

 

לצורך הכנת התוכנית נבחר כבר בשנת 2006 משרד מנספלד קהת בתחרות אדריכלים בינלאומית להצעות תכנון למרחב ובשנים האחרונות קודם התכנון בצוות עבודה משותף שכלל את נציגי משרד התחבורה, מנהל מקרקעי ישראל, עיריית תל אביב-יפו, רכבת ישראל ונ.ת.ע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x