סגור

בלעדי
חקירת ליפמן מתרחבת: כוללת גם עסקאות הקשורות למניית גב ים

לכלכליסט נודע כי החקירה ברשות ני"ע של האנליסט שי ליפמן מווליו בייס עוסקת בחברות נדל"ן נוספות - מעבר למידאס ולרני צים מרכזי קניות שהוזכרו; אתמול נחשף כי רני צים, שאינו חשוד בפרשה, מסר עדות לרשות

חקירת רשות ני"ע בתיק של שי ליפמן, אנליסט הנדל"ן הבכיר בבנק ההשקעות ווליו בייס, מתמקדת בעסקאות שבהן ליפמן ליווה חברות וייעץ להן בנושאים פיננסיים מתוקף תפקידו.


ליפמן נחקר בחשד לשימוש במידע הפנים שנחשף אליו במהלך עבודתו, כדי לסחור בניירות ערך דרך חשבון של אדם המקורב אליו - במטרה להסוות את הפעילות. ברשות חושדים עוד כי ליפמן שמע מידעים במסגרת עבודתו והשתמש במידע לסחר בניירות ערך של לקוחות ווליו בייס מאחורי גבם. כלומר, על פי החשד ליפמן ביצע לכאורה שימוש מניפולטיבי במידע תוך הפרת אמון חמורה של לקוחות ווליו בייס.
לכלכליסט נודע כי אחת הסוגיות שנחקרת ברשות היא עסקאות שביצע ליפמן בקשר לחברת הנדל"ן גב ים. אתמול פורסם בכלכליסט כי אחד הנושאים המרכזיים שנחקרים ברשות הוא הייעוץ הפיננסי שהעניק ליפמן בתפקידו בווליו בייס בהנפקות של רני צים מרכזי קניות בשליטת רני צים. כך גם נחקרת העסקה במסגרתה רכש רני צים את פעילות הנדל"ן של חברת מידאס במגזר הערבי - עסקה שבוצעה ב-2020. צים אינו חשוד בפרשה.
עתה מתברר כי ליפמן נחקר ברשות גם על רכישת מניות הקשורות לחברת גב ים, אשר לאחרונה נערך בה מאבק שליטה בין נכסים ובניין ובין אהרון פרנקל. ווליו בייס סיפקה שירותים לנכסים ובניין, והחשד הוא שדרך שירותים אלה נחשף ליפמן למידע. ייתכן כי בכירים בקבוצת דסק"ש יידרשו למסור עדות בפרשה. עם זאת יודגש כי הם אינם חשודים בדבר.
אתמול נודע לכלכליסט כי רני צים זומן במסגרת החקירה לתשאול ברשות ני"ע וכמו כן תושאלו גורמים נוספים בשוק ההון ובחברות נדל"ן ציבוריות. בנוסף נחקר בעל החשבון הקשור לליפמן, אשר דרכו נעשה המסחר. בית ההשקעות ווליו בייס אינו חשוד כמעורב בעבירות לכאורה שביצע ליפמן.
כמו כן נודע, כי גם מנכ"ל מידאס, רן שטיינמן, הוזמן אתמול למסור עדות במשרדי רשות ני"ע במסגרת החקירה. בעדותו נשאל שטינמן האם קיימים קשרים בינו לבין ליפמן או וואליו בייס והוא הכחיש כל קשר שכזה.