סגור

דיווח שוטף
ישראל במקום הראשון בעולם במאומתים לנפש; מיליון אובחנו מתחילת ינואר

משרד הבריאות מעדכן: אתמול אובחנו 83 אלף חיוביים לקורונה, 814 במצב קשה; פרופ' ערן סגל: "מעריך שכ-3 מיליון כבר נדבקו. השבוע צפויה התחלה של ירידה בתחלואה"

בזמן שבקבינט המומחים ממליצים לבטל את התו הירוק, גל האומיקרון שובר שיאי תחלואה. בתי החולים ממשיכים להתריע מפני עומסים גדולים שבינתיים לא מורגשים בציבור. בתוך כך, החל מיום חמישי הקרוב צפויים להתבטל הבידודים במערכת החינוך ומאירופה נשמעים קולות על סיום מתקרב של המגפה. בכירים בממשלה כבר שללו אפשרות לסגר בישראל, וטוענים כי המדיניות הנוכחית הצליחה להתמודד עם האומיקרון. הסיבות לאופטימיות נעוצות, ככל הנראה, בכך שמספרי התחלואה הגבוהים עתידים לרדת בקרוב - אך למרות זאת נראה שיעבור עוד זמן רב עד שהעולם יוכל לשים מאחוריו את המגפה.

16:05 - משרד הבריאות מעדכן: אתמול אובחנו 83 אלף חיוביים לקורונה, 814 במצב קשה
משרד הבריאות עדכן אחר הצהריים (יום ב') כי מספר המאובחנים כחיוביים לקורונה אתמול עמד על 83,088, ולא כפי שפורסם הבוקר. מדובר במספר היומי הגבוה ביותר של מאומתים מאז פרוץ המגפה. בסך הכול אובחנו 1,000,225 ישראלים כחיוביים לנגיף מאז תחילת החודש.
עוד עדכן משרד הבריאות מספר החולים הקשים, שחלקם אושפזו בשל הקורונה ואחרים הם חולים קשים שאובחנו עם אשפוזם כחיוביים לקורונה, עומד על 814. מדובר במספר הגבוה ביותר בגל החמישי של חולים קשים.
היום נפטרו עוד ארבעה חיוביים לקורונה ומספר הנפטרים מאז פרוץ המגפה עומד על 8,458. מאז תחילת החודש נפטרו בישראל 207 בני אדם שהיו מאושפזים כשהם חיוביים לקורונה. לפי משרד הבריאות הסיכוי לפתח תחלואה אצל בני 60 ומעלה גבוהה פי 6.5 אצל לא מחוסנים מאשר בקרב מחוסנים. בקרב בני פחות מ-60 הסיכוי הוא פי 2.7. (ירון דרוקמן, ynet)

10:30 - פרופ' סגל: "מעריך שכ-3 מיליון כבר נדבקו; ישראל מקום 1 בעולם בתחלואה"
פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן אמר כי אנחנו בשיא התחלואה של גל האומיקרון. "השבוע צפויה התחלה של ירידה בתחלואה, אנחנו כבר רואים ירידה אצל בני 60 פלוס. עם זאת צפויה עלייה במספר החולים הקשים", אמר סגל לאולפן ynet. "מעריך שכ-3 מיליון ישראלים נדבקו. ישראל מספר 1 בעולם השבוע מבחינת מספר המאומתים ליום", הוסיף.

תחלואה לנפש במדינות העולם - מתוך ניו יורק טיימס

10:00 - גל התחלואה: בתי החולים הונחו להיערך לפתיחת מחלקות ומיטות נוספות
ברקע העלייה במספר החולים המאושפזים עם קורונה בבתי החולים, הנחה מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש את בתי החולים להיערך לפתיחה של מחלקות ומיטות נוספות ובנוסף להיערך לאשפוז חולי קורונה במחלקות טיפול נמרץ שאינן קורונה. יש לציין כי חלק מבתי החולים עושים זאת כבר בפועל. עוד כתב אש כי במידה ותתקיים מצוקת אשפוז באחד מבתי החולים, ינחה באופן פרטני על הפסקת הפעילות האלקטיבית באותו בית חולים.
9:30 - יותר מ-67 אלף אובחנו אתמול עם קורונה; מתחילת החודש - כמעט מיליון ישראלים
67,198 בני אדם אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה. כך עדכן משרד הבריאות. בסך הכול אובחנו מתחילת החודש כ-983 אלף ישראלים כחיוביים לקורונה - יותר מ-10% מאוכלוסיית המדינה. במקביל, מקדם ההדבקה ממשיך לרדת והוא עומד על 1.24 – דבר המעיד על התפשטות המגפה. מנתוני משרד הבריאות עולה כי בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 2,181 חולים חיוביים לקורונה - 783 מהם במצב קשה

2 צפייה בגלריה
בדיקות קורונה מתחם דרייב אין
בדיקות קורונה מתחם דרייב אין
בדיקות קורונה (ארכיון)
(צילום: אוראל כהן)

9:00 - שר התיירות רזבוזוב נמצא חיובי לקורונה
שר התיירות יואל רזבוזוב (יש עתיד) נמצא חיובי לקורונה. "בזכות החיסון אני ללא תסמינים ומרגיש טוב. כמובן שאמשיך לעבוד מהבית, בהתאם להנחיות", אמר רזבוזוב.