סגור

החלה הקמת אוהל בדיקות קורונה בטרמינל 3 בנתב"ג

שטח האוהל: 1,500 מ"ר. המטרה: הגדלת מספר הבדיקות בנמל התעופה ל-2,500 איש בשעה לעומת 1,680 בדיקות כיום, כדי לעמוד בעומסי הקיץ. הבדיקות באוהל מתוכננות להתחיל כבר בתחילת השבוע הקרוב

בהמשך להמלצת המועצה הארצית לתכנון ובנייה לשרת הפנים איילת שקד, החלו הבוקר (ו') עבודות להקמת אוהל ענק בנתב"ג לטובת הגדלת מספר בדיקות הקורונה לטובת העוברים בשדה התעופה. בתחילת השבוע הודיע ראש הממשלה נפתלי בנט על מינוי רוני נומה לתפקיד המנהל המיוחד לטיפול במעברי הגבול.


לפי הודעת משרד הביטחון, משרד התחבורה ורשות שדות התעופה, הבוקר נפרקו בנתב"ג טונות של ציוד לוגיסטי להקמת אוהל בגודל של כ-1,500 מ"ר. העבודות להקמתו יארכו עד לכניסת השבת ויימשכו במוצ"ש במטרה להעמידו כבר בתחילת השבוע. האוהלים החדשים ימוקמו במגרש חניה 25 ששוכן בצמוד לאולם הנוסעים הנכנסים במפלס G של טרמינל 3.
2 צפייה בגלריה
אוהל בדיקות נתב"ג 2 ביולי 2
אוהל בדיקות נתב"ג 2 ביולי 2
הקמת האוהל
(צילום: מוני שפיר)

עם סיום הקמתו ייפרסו באוהל עשרות עמדות לביצוע בדיקות קורונה שיאפשרו להרחיב את יכולת הבדיקות בנתב"ג ל-2,500 איש בשעה. נכון לעכשיו, מי שיפעיל את מערך בדיקות הקורונה בנתב"ג זו חברת פמי-פרימיום, עד אשר המדינה תצא למכרז חדש.
לפי הערכות רשות שדות התעופה, כמות הנכנסים בחודשים יולי-ספטמבר 2021 תעלה באופן משמעותי עד ל-150 אלף נוסעים נכנסים בשבוע וכ-2,500 נוסעים נכנסים בשעה. זאת בעוד ש-70 עמדות הדיגום הקיימות בנתב"ג מסוגלות לדגום רק עד כ-1,680 נוסעים בשעה בלבד.
את הפרויקט מובילים משרד התחבורה ומשרד הביטחון, באמצעות מטה עוזר שר הביטחון להתגוננות, יחד עם גופי משרד הביטחון, התחבורה, הבריאות ורשות שדות התעופה.

2 צפייה בגלריה
אוהל בדיקות נתב"ג 2 ביולי 1
אוהל בדיקות נתב"ג 2 ביולי 1
האוהל בשלבי הקמה
(צילום: מוני שפיר)

שרת התחבורה מרב מיכאלי: "מתחם הבדיקות הנוסף שמוקם בנתב"ג הוא הכרחי לשמירה על בריאות הציבור והגנה על גבולותיה של ישראל מפני הנגיף, ומצטרף לצעדים שכבר ביצענו כמו הפרדת הנוחתים מטיסות ממדינות בסיכון מרבי לטרמינל 1.
"אני שמחה שמשרד הביטחון נענה להצעתנו להקים את האוהל במתחם שהוקצה, ובכך לחסוך מכרזים וזמן שעולה בבריאות הציבור. משרד התחבורה עומד לרשות משרדי הממשלה בכל צורך וצורך על מנת שנוכל להילחם בתחלואה בצורה המיטבית".
שר הביטחון בני גנץ: "הגדלת יכולת הבדיקה בנתב"ג לקראת הקיץ היא כלי משמעותי במאבק למען שמירה על בריאות אזרחי ישראל וכלכלת ישראל. כפי שעשינו לאורך כל תקופת הקורונה, מערכת הביטחון תמשיך לסייע במאמץ המבצעי, ובכל משימה לאומית שתוצב בפניה בכדי לשמור על אזרחי ישראל".