סגור

ליברמן: להעלות מסים זה לא אפקטיבי, לא חכם ולא מספיק

שר האוצר המיועד אמר את הדברים על רקע הצורך של הממשלה החדשה, לכשתוקם, להקטין את הגירעון ואת החוב הממשלתי - שהגיע לטיריליון שקל. לפי ליברמן, הקואליציה החדשה תתמקד בעיקר בנושאים כלכליים: "האתגר הכי גדול שלנו כרגע הוא לשקם את הכלכלה. צריך להגדיל את התקציב, ולשם כך צריך להגיע להידברות"

"להעלות מסים זה לא צעד אפקטיבי. להכביד על הקבוצה שעובדת זה לא חכם ולא מספיק"; כך אמר הערב (ה') שר האוצר המיועד, אביגדור ליברמן, בוועידה של ערוץ 13. יצויין שהדברים נאמרו על רקע הצורך של הממשלה החדשה, לכשתוקם, להקטין את הגירעון ואת החוב הממשלתי - שהגיע לטיריליון שקלים.
ליברמן אמר עוד כי הקואליציה החדשה תתמקד בעיקר בנושאים כלכליים. "מדינת ישראל כבר שנתיים בלי תקציב. אנחנו רואים את נתוני האבטלה, הגירעון ויחס החוב-תוצר ומבינים שהאתגר הכי גדול שלנו כרגע הוא לשקם את הכלכלה. לקפוץ מיעד הגירעון שעומד על 2.5% ל-11.6% - זה דבר בלתי סביר בעליל".
1 צפייה בגלריה
אביגדור ליברמן 22.10.2019
אביגדור ליברמן 22.10.2019
שר האוצר המיועד, אביגדור ליברמן
(אבי מועלם)
לדברי ליברמן, "החוב של מדינת ישראל כרגע הוא כטריליון שקל - משמע כל אדם במדינה חייב 100 אלף שקל, ומישהו בסוף משלם. צריך לייצר כאן צמיחה ולהגדיל את התקציב - ולא את הגירעון. וכדי להגדיל את התקציב צריך להגיע להידברות. בשעה הראשונה שאתיישב על כיסא שר האוצר, אני ארים טלפון לנגיד בנק ישראל, לנשיא התאחדות התעשיינים וליו"ר ההסתדרות לטובת הידברות בנינו. נבוא עם תוכנית כוללת שמטפלת בכל המרכיבים: בהכנסות, בגבייה ובתעסוקה".