סגור

מקורות: עלייה של 13% בצריכת המים ברבעון הראשון; הרווח הנקי: 80 מיליון שקל

ההכנסות ברבעון הסתכו בכ-947 מיליון שקל, עלייה של כ-3.6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. צריכת המים לחקלאות זינקה ברבעון ב-32%

חברת מקורות פרסמה היום (ד') את הדו"חות הכספיים שלה לרבעון הראשון של 2021, מהם עולה כי צריכת המים עלתה ובמקביל חל גידול בהכנסות החברה וברווח הנקי שעמד על 80 מיליון שקל בתום הרבעון הראשון השנה לעומת רווח נקי של 52 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.
סך ההכנסות ברבעון הסתכם בכ-947 מיליון שקל, עלייה של כ-3.6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד (כ-914 מיליון שקל).
במהלך הרבעון המדווח סיפקה מקורות כ-318 מיליוני קוב (מתוכם כ-32 מלמ"ק שסופקו לירדן ולרשות הפלסטינית), לעומת כ-282 מלמ"ק בתקופה המקבילה אשתקד - עלייה של כ-13%.
2 צפייה בגלריה
מתקן של מקורות סמוך לכנרת
מתקן של מקורות סמוך לכנרת
מתקן של מקורות סמוך לכנרת
(צילום: זהר שחר)
צריכת המים לחקלאות זינקה ברבעון ב-32% ל-107 מיליון מטר קוב מים לעומת 81 מיליון מטר קוב ברבעון הראשון של 2020. אין הסבר בדו"ח לזינוק בצריכה לחקלאות, וייתכן שחלקה הושפעה מכך שברבעון הראשון היו פחות ימי משקעים לעומת הרבעון הראשון אשתקד.
המגזר הביתי צרך אף הוא יותר מים בתחילת 2021 אולם בפער קטן בהרבה: 210 מיליון קוב לעומת 200 מיליון קוב ברבעון הראשון של 2020 - עלייה של כ-5%.
2 צפייה בגלריה
יו"ר מקורות מרדכי מרדכי
יו"ר מקורות מרדכי מרדכי
יו"ר מקורות מרדכי מרדכי
(צילום: מיקי נועם אלון)
הוצאות הנהלה וכלליות הסתכמו בתקופת הדו"ח ב-36 מיליון שקל לעומת 22 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול שנובע בעיקר מעלייה בחובות מסופקים בגין מפיקים פרטיים.
במהלך תקופת הדיווח חתמה מקורות על הסכם שיתוף פעולה לפיתוח ובקרה של מערכת המים הלאומית של בחריין, והיא חברת התשתיות הישראלית הראשונה שמנצלת את "הסכמי אברהם" לכדי יצירת קשרים כלכליים.
בדו"ח נכתב כי בשנים הקרובות יעמדו בפני מקורות אתגרים ייחודים ורחבי היקף במשק התשתיתי ואחר האתגרים המשמעותיים הוא מכירת מתקן ההתפלה באשדוד והבטחת פעילותו הסדירה על למכירתו.
יו"ר דירקטוריון החברה מרדכי מרדכי אמר כי "מקורות מסכמת את שנת הקורונה בצורה טובה, כאשר עובדי החברה שמרו על רציפות תפעולית גבוהה ללא קשר להגבלות שהוטלו על האוכלוסייה".
מנכ"ל החברה אלי כהן ציין כי "החברה ממשיכה לקדם את תכנית ההשקעות שלה, זאת במקביל ליצירת שווקי עבודה חדשים דוגמת החוזה עם ממלכת בחריין. מקורות תגביר השנה את צבר ההשקעות שלה בתחומי הטכנולוגיה, תקשורת וסיבים אופטיים והדיגיטציה".