$
משפט

עיקולים בסך 78 מיליון שקל על איש עסקים שחשוד שעקץ חברה אמריקאית

פטריק אלוני נעצר לפני מספר שבועות בנתב"ג על ידי המשטרה בחשד שהתחייב לספק לחברת MSC קרטוני כפפות ממפעל בוייטנאם במחיר נמוך, קיבל כ-24 מיליון דולר ולא סיפק את הסחורה. לאחר שבחיפוש בכספת בביתו נמצאו כ-1.5 מיליון שקל ועוד 2.5 מיליון דולר, הוגשה נגדו תביעה אזרחית. חקירה של משרד המודיעין העסקי ויצמן-יער העלתה שעל שמו רשום רק רכב שברולט מודל 2011

תומר גנון 20:1629.03.21

בית המשפט המחוזי בלוד הטיל צו עיקול זמני של עד 78 מיליון שקל על איש העסקים פטריק אלוני (37) המתגורר בסביון, שחשוד כי הוציא במרמה 24 מיליון דולר מחברת הציוד האמריקאית MSC. צו העיקול הוצא בשבוע שעבר בעקבות תביעה אזרחית שהגישה MSC נגד אלוני וחברת CPI שבבעלותו.

 

 

 

בתביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין משה יעקב ויוסי אשכנזי ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן, טוענת החברה כי אלוני ביצע תרגיל עוקץ בצל משבר הקורונה. הוא טען בפני MSC כי הוא מסוגל להביא לה עסקה מהירה לרכישת 200 אלף קרטונים של כפפות ניטריל מיצרן בווייטנאם. MSC נדרשה על ידי אלוני להעביר את כל סכום העסקה מראש. היא העבירה לו סך של למעלה מ-23 מיליון דולר. הכסף הועבר על פי הנחייתו של אלוני לחשבון בנק של חברה קנדית בספטמבר 2020.

 

 

כסף שנמצא בכספת של אלוני כסף שנמצא בכספת של אלוני

 

בדיקה שנערכה על ידי משרד המודיעין העסקי ויצמן-יער בוויטנאם ישירות מול המפעל העלתה כי האחרון לא מכיר אדם בשם פטריק אלוני או חברת CPI שהוא הציג עצמו כבעליה. כמו כן כי לא בוצעה כל הזמנה או רכישה של כפפות עבורו או עבור MSC. מהבדיקה התברר כי גם מספרי המכס שסופקו על ידי אלוני (כאשר התבקש לספק ראיות לכך שקיים מטען כזה של כפפות) הם פיקטיביים לכאורה.

 

אשר ויצמן אשר ויצמן

 

 

החברה הגישה תלונה למפלג הונאה ת"א של המשטרה, ואלוני נעצר בנתב"ג לפני שעזב את ישראל.

 

בחיפוש שנערך בביתו נמצא בכספת סכום של 1.5 מיליון שקל ועוד 2.5 מיליון דולר. אלוני שוחרר בערבות לפני כשבועיים.

 

במסגרת התביעה האזרחית נגד אלוני, צורף תצהיר של אשר ויצמן, מבעלי חברת המודיעין העסקי ויצמן-יער, שבדק את הנכסים הרשומים על שמו בישראל. על פי התצהיר, אלוני מתגורר בשכירות בסביון והנכס היחיד הרשום על שמו הוא רכב שברולט שנת 2011. מניות חברת CPI רשומה על שם אחרים. בנוסף נמצא כי על שם אשתו רשום רכב מסוג מרצדס G63 שנת 2020, שמחיר המחירון שלה 1.7 מיליון שקל.

x