$
תקשורת

צו עיקול זמני של 3 מיליון שקל הוצא לאקספון

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז־לוד מרב בן־ארי החליטה להוציא את הצו בהמשך לתביעה שהגישה בזק בשבוע שעבר, על כ־20 מיליון שקל שאקספון חייבת לה לטענתה

אביאור אבו 07:4830.12.20

המאבק המשפטי בין בזק לאקספון מתחמם. שופטת בית המשפט המחוזי מרכז־לוד מרב בן־ארי החליטה להוציא צו עיקול זמני בסכום של עד 3 מיליון שקל על נכסי אקספון, זאת בהמשך לתביעה שהגישה בזק בשבוע שעבר על כ־20 מיליון שקל שאקספון חייבת לה לטענתה.

 

בעלי אקספון חזי בצלאל. אקספון הפקידה את הערבות בעלי אקספון חזי בצלאל. אקספון הפקידה את הערבות צילום: עמית שעל

 

בן־ארי קיבלה את ההחלטה ברביעי שעבר אך הטילה עליה צו איסור פרסום למשך 7 ימים. גם הדיון בבקשה שנקבע ליום שני הקרוב, יהיה בדלתיים סגורות. "לכאורה עולה קיומה של מחלוקת מתוך המסמכים, ולכאורה חלק מהחיובים הם בגין תקופת עבר רחוקה", כותבת בן ארי, שקיבלה את הבקשה של בזק להוצאת צו עיקול זמני.

 

"בשים לב מצד אחד להכבדה הנטענת ומצד שני לכך שאקספון היא חברה בתחום התקשורת ויש לקחת בחשבון מאזן הנוחות את יכולתה לפעול ולתפקד", כתבה בן ארי. העיקול מתייחס לפיקדונות, מסמכים סחירים וניירות ערך בלבד, בארבע חשבונות בנק של אקספון, ובחברות ביטוח וקופות גמל הרשומות על שמה.

 

תחילת תוקפו של הצו הותנתה בהפקדתן של בטוחות על ידי בזק: התחייבות עצמית ללא הגבלת סכום; וכן ערבות בנקאית בלתי מותנית ובלתי מוגבלת במועד בסכום של 50 אלף שקל. כמו כן, על בזק יהיה לוודא ערכם של הנכסים שנתפסו, על מנת שהעיקול הזמני לא יחרוג מהסכום שנקבע.

 

יחד עם הבקשה לצו עיקול זמני, בזק הגישה בשבוע שעבר תביעה כספית כנגד אקספון על כ־20 מיליון שקל, שהיא חייבת לה לטענתה כנגד שירותי אינטרנט שבזק מספקת לה במסגרת השוק הסיטונאי זה כשנה. סכום זה הוא יתרת החוב לאחר שבזק קיזזה סכומים שהיא חייבת לאקספון, של כ־13 מיליון שקל.

 

תביעה זו מצטרפת לתביעה נוספת שהגישה בזק כנגד אקספון בתחילת השנה על כ־6 מיליון שקל, בגין ביקורי טכנאי בזק בבתי לקוחות אקספון שלטענת הראשונה לא שולמו. בית המשפט החליט כי ההליך ינוהל בסדר דין מקוצר, וכי אם אקספון תרצה להתגונן בנוסף לנאמר עד כה, עליה להפקיד ערבות של מיליון שקל עד ל־26 בדצמבר.

 

ל”כלכליסט” נודע כי אקספון הפקידה את הסכום.

 

 

ברקע הדברים, אקספון גם טרם שילמה את חובה לסלקום, העומד על כ-17 מיליון שקל, במסגרת שיתוף הרשת הסלולרית המתקיים בין החברות. בתחילת השבוע אף התפטר אורן גבאי, מנכ"ל הרשת המשותפת, לאחר שלוש שנים בתפקיד. לטענתו, אין קשר לסכסוך בין הצדדים.

 

את בזק מיצגים בתביעות עורכי הדין רן שפרינצק, יובל נעים ושי לוכטנשטיין ממשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות'.

 

מאקספון נמסר: "אנו פועלים בהתאם להוראות החוק והחלטות השופטת וכך נמשיך ואנו בטוחים כי הצדק יצא לאור. הבחירה של בזק בהליך זה שייגרר שנים נותרה תמוהה לאור האפשרות שהצענו הליך גישור קצר וענייני".

x