$
פרסום ושיווק

צו עיקול ליינות ביתן בשל אי -תשלום שכירות עבור חנות שנסגרה במודיעין

ביהמ"ש המחוזי הוציא את הצו לאחר שהרשת סגרה סניף הפסדי שהפעילה בעיר וחדלה באופן חד-צדדי לשלם שכירות לחברת הנדל"ן ישפרו. יינות ביתן כבר הגיע בעבר להסכם על מכירת הסניף לקשת טעמים, אך ישפרו סירבה לאשרו משום שמדובר ברשת מזון שאינה כשרה, באזור המתאפיין בקהל צרכנים דתי ומסורתי. יינות ביתן: "התביעה הוגשה אך ורק בעקבות תביעה שהגישה נגדה יינות ביתן מספר שבועות קודם לכן"

נורית קדוש 13:5020.12.20

רשת יינות ביתן ממשיכה להסתבך. שופטת בית המשפט המחוזי מרכז ורדה פלאוט קיבלה את בקשת חברת הנדל"ן ישפרו להוציא צו עיקול זמני עד לגובה של 715 אלף שקל על נכסים של החברה; זאת, לאחר שיינות ביתן סגרה סניף הפסדי שהפעילה במודיעין וחדלה באופן חד-צדדי מלשלם את דמי השכירות לישפרו.

 

 

ברקע הדברים, מחנק האשראי שאליו נקלעה יינות ביתן לאחר רכישת מגה במחצית השנייה של 2016 בתמורה ל-495 מיליון שקל. בעקבות כך, החלה החברה בשנה שעברה למכור סניפים. בחודשים האחרונים חתמה על הסכם עם חברת קשת טעמים למכירת שתי חנויות בעכו ובמודיעין. בישפרו, בעלת הנכס במודיעין, סירבו לאשר את העברת זכויות שכירת המקום לרשת מזון שאינה כשרה, באזור המתאפיין בקהל צרכנים דתי ומסורתי רב - והטילו וטו על העסקה. בשל הפריסה הרחבה של רשתות מזון באזור מודיעין לא נמצא קונה לסניף, הפועל בסמוך לשופרסל, רמי לוי, ויקטורי, יוחננוף, מחסני השוק ועוד. יינות ביתן סגרה את החנות שש שנים לפני תום חוזה השכירות והשכירה שליש מהשטח לרשת פארם קטנה, אך הפסיקה להעביר את דמי השכירות לישפרו.  

נחום ביתן נחום ביתן צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

 

הצו נגד יינות ביתן ניתן בתקופה שבה המתיחות ברשת גבוהה, על רקע התנגדותו של נחום ביתן למכירת החברה שייסד לקבוצת משקיעים בראשות הפניקס. העסקה נרקמה על ידי שלמה רודב, שמינויו לפני כחצי שנה לתפקיד יו"ר קבוצת ביתן נכפה על ביתן על ידי הבנקים, על רקע חובות בגובה של כמיליארד שקל לבנקים, לספקים ולנאמני מגה. העסקה, שתחלץ את החברה מהמשבר הפיננסי שאליו נקלעה, מוציאה את השליטה מידיו של ביתן, שמסרב להסכים לכך ואף ניסה לפטר את רודב ללא הצלחה.

 

מיינות ביתן נמסר: "תביעת ישפרו הוגשה אך ורק בעקבות תביעה שהגישה נגדה יינות ביתן כמה שבועות קודם לכן, בעקבות הפרות חוזרות ונשנות של ישפרו את הסכם השכירות שלה עם יינות ביתן בצורה בוטה ובחוסר תום לב. התביעה של ישפרו הוגשה רק על מנת לשמש משקל שכנגד לתביעתה של יינות ביתן, והיא בעיקרה מבוססת על סכומים עתידיים, שאפילו עוד לא הגיע המועד לתשלומם, רק כדי שישפרו תוכל לנפח את תביעתה ולשוות לה רצינות יתר. לא בכדי בקשתה של ישפרו להטלת עיקול נדחתה על ידי בית משפט השלום, ויינות ביתן תפעל לביטולו של העיקול, אשר הוטל במעמד צד אחד, ללא שמיעת טענותיה של יינות ביתן".
x