שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מחפשי עבודה

ההטבה החדשה לעובדי לינקדאין: ימי חופשה ללא הגבלה

הרשת המקצועית תפסיק לקבוע לעובדים מספר ימי חופשה שנתיים מקסימאלי. "אנחנו חלק ממגמה של שימת דגש על תוצאות והעצמת העובדים, ולא על מספר שעות העבודה"

שירות כלכליסט 14:1612.10.15
לינקדאין משנה את מדיניות החופשות לעובדים ומציעה להם ימי חופשה ללא הגבלה.

 

הרשת החברתית המקצועית מאמצת מדיניות "חופשות לפי שיקול דעת", עבור העובדים בארה"ב, כך פרסם סגן הנשיא פט וודורס בפוסט בבלוג.

 

החל מה-1 בנובמבר, החברה תפסיק להציע לעובדים מספר קבוע של ימי חופשה בשנה, ובמקום זה המנהלים ישבו עם העובדים כדי לקבוע לכל אחד זמן חופשות. לפי המדיניות החדשה, "לא יקבעו מספר מקסימאלי או מינימאלי של ימי חופשה" לעובדים של לינקדאין, כתב וודורס. "איננו לבד במעבר למדיניות הזו. אנחנו חלק ממגמה מתפתחת של שימת יותר דגש על תוצאות והעצמת העובדים, ולא על מספר שעות העבודה".

 

המודל הזה צץ בתחילה בחברות טכנולוגיה קטנות, ובשנה האחרונה חברות גדולות יותר כמו וירג'ן וג'ינרל אלקטריק בחרו גם כן לאמץ את הגישה.

 

מטה לינקדאין מטה לינקדאין צילום: בלומברג

 

אולם, הגישה הזו גם סופגת ביקורת. מחקרים מצאו כי מרבית העובדים האמריקאיים גם ככה מנצלים רק חלק קטן מימי החופשה השנתיים שלהם, כך שהחשש הוא שבלי ההנחיה מלמעלה הם ייקחו אפילו פחות ימי חופש.

 

בקיקסטרטר לדוגמה, הודיעו בחודש שעבר כי יציבו מכסה של עד 25 ימי חופשה בשנה, זאת לאחר שהבינו כי מדיניות החופש ללא הגבלה מבלבלת את העובדים. גם חברת ההוצאה לאור טריביון נאלצה לבטל את השינוי לאחר שבוע אחד בלבד, בטענה שהוא יצר "בלבול ודאגות" בקרב העובדים.

 

אולם וודורס מאמין כי מדובר ב"סיכון אינטליגנטי" שיעניק לעובדים יותר גמישות ו"תחושת העצמה".

 

חברות טכנולוגיה כמו לינקדאין עומדות בפני תחרות הולכת וגוברת על המהנדסים, והטבות אטרקטיביות הפכו לדרך שכיחה לפתות ולשמור על עובדים מוכשרים.

עם זאת, עוד לא ברור כיצד המדיניות החדשה תשפיע על השורה התחתונה של לינקדאין. בתוצאות הפיננסיות האחרונות שפרסמה החברה החבות הגדולה ביותר שלה הייתה "חופשות מצטברות והוצאות אחרות הנוגעות לעובדים". הסכום עמד על מעל 128 מיליון דולר, נכון ליוני האחרון, עלייה של 46% מדצמבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x