חדשות טכנולוגיה

פאונדרס גרופ של מייסדי NSO - בין המשקיעות ב-Vroom שהונפקה בנאסד"ק

החברה שייסדו הישראלים אלון בלוך ואלי וורטמן הונפקה בנאסד"ק לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר, ולמחרת זינק שוויה ל-5.5 מיליארד דולר; פאונדרס השקיעה בה כמה מיליוני דולרים

מאיר אורבך 21:1006.07.20

קבוצת פאונדרס (Founders Group) היא בין המשקיעות בחברת Vroom שהונפקה בהצלחה בנאסד"ק לפני כחודש. Vroom, שנוסדה על ידי הישראלים אלון בלוך ואלי וורטמן, פיתחה פלטפורמה המחברת בין מוכרים ורוכשים של מכוניות משומשות בארה"ב.

 

בעקבות ההנפקה המוצלחת של החברה בנאסד"ק, פאונדרס רשמה רווח משמעותי "על הנייר". פאונדרס גרופ, שהוקמה על ידי מייסדי NSO עמרי לביא ושלו חוליו, ויצחק זק, השקיעה ב-Vroom זמן קצר לאחר הקמת הקבוצה. ההשקעה, בהיקף של מיליוני דולרים בודדים, בוצעה במסגרת סבב גיוס B, שאותו סגרה Vroom עם סכום כולל של 54 מיליון דולר.

 

לאחרונה הונפקה Vroom בנאסד"ק לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר ולמחרת זינק שוויה ל-5.5 מיליארד דולר. השווי הנוכחי עומד על כ-6 מיליארד דולר. הקבוצה, כמו יתר המשקיעים, יוכלו לפדות את ההשקעה לאחר שישה חודשי מסחר ב-Vroom.

 

לביא אמר: "למרות שאיש לא יכול היה לחזות את מגיפת הקורונה, מייסדי Vroom השכילו לייצר פלטפורמה שהקפיצה תחום מסורתי אל העתיד וזיהו מגמה עוד בטרם התרחשה. תקופת הקורונה שינתה את האופן שבו אנו עושים עסקים, ושווקים רבים עברו בעקבותיה לפעול במרחב המקוון, כולל שוק הרכב בארה"ב".

 

פאונדרס היא קבוצת השקעות ליזמים על ידי יזמים. הפורטפוליו שלה מונה כיום 30 חברות, שש מתוכן נמכרו ושתיים הונפקו. בין חברות הפורטפוליו שנמכרו: Kaymera ו-Cyot מתחום אבטחת הסייבר, חברות התוכנה Moovex ו-Ondigo, וחברת הפינטק Rumble.

 

עמרי לביא עמרי לביא צילום טל אזולאי

 

x