$
הייטק והון סיכון

חברת Vroom תנסה לגייס 318 מיליון דולר לפי שווי של 1.9 מיליארד דולר

הסטארט-אפ הישראלי-אמריקאי שנוסד ב-2014 על ידי שני הישראלים אלון בלוך ואלי וורטמן חושף את יעדי ההנפקה בנאסד"ק

מאיר אורבך 12:5703.06.20
חברת הסטארט-אפ הישראלית - אמריקאית Vroom, שהגישה תשקיף להנפקה בנאסד"ק חושפת את יעדי ההנפקה. על פי המידע שהוציאה החברה היא מתכוונת לגייס כ-318 מיליון דולר לפי שווי של 1.92 מיליארד דולר. מחיר המניה המתוכנן בהנפקה צפוי להיות בטווח של בין 15- 17 מיליון דולר.

החברה הוקמה בשנת 2014, על ידי שני יזמים ישראלים אלון בלוך, שכיום עומד מאחורי חברת קיי הלת’ המצליחה, ואלי וורטמן שחבר כיום בדירקטוריון החברה. בלוך הקים לפני מספר שנים את חברת קיי הלת' בארה"ב ווורטמן עומד בראש קרן הון הסיכון הירושלמית פיקו ונצ'רס, שהיא אחת המשקיעות הגדולות בחברה.

 

אלון בלוך, מייסד Vroom אלון בלוך, מייסד Vroom

 

החברה דיווחה על הכנסות של 375.8 מיליון דולר ברבעון האחרון והפסד נקי של 27.1 מיליון דולר. בהשוואה לשנה הקודמת הכנסות החברה עלו לעומת 231 מיליון דולר וירידה בהפסד הנקי שעמד על 41 מיליון דולר

אלי וורטמן, מייסד Vroom אלי וורטמן, מייסד Vroom צילום: עומר הכהן

  

השירות שהיא מספקת מייתר את הטרחה שבדרך המסורתית של קנייה, מכירה ומימון של מכוניות בארה"ב. מי שמעוניין למכור רכב מעלה תמונות באתר החברה, עונה על שאלון ומקבל הצעת מחיר מהחברה. במידה שההצעה רלוונטית, נציגי החברה אוספים את הרכב, משפצים אותו ומוכרים אותו דרך האפליקציה של Vroom. בעבר החזיקה החברה מרכז פיתוח בישראל, שנסגר במהלך שנת 2016.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x