שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פוטין מכריח את אזרחי רוסיה להשתמש באפליקציות רוסיות בסמארטפונים

נשיא רוסיה חתם על חוק החדש המורה על התקנה כברירת מחדל של אפליקציות רוסיות בסמארטפונים והתקנים חכמים. החשש העיקרי הוא מפני התקנה של אפליקציות ממשלתיות שיאפשרו מעקב ופיקוח על המשתמשים במדינה

שירות כלכליסט 13:0803.12.19
נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, חתם אתמול (ב') על חוק חדש המכריח התקנה של אפליקציות רוסיות בכל הסמארטפונים, המחשבים, והטלוויזיות החכמות שנמכרות במדינה. האפליקציות יספקו שירותים מקבילים לאלה של האפליקציות המערביות והסיניות כגון חנות אפליקציות, ניווט או מיילים וצ'ט. 

לאישור החוק, אשר יכנס לתוקפו בראשון ביולי בשנה הבאה, קדמה התנגדות על ידי קמעונאי מכשירי חשמל אשר טענו כי החקיקה אומצה ללא התייעצות עמם. הממשל הרוסי הציג את החוק כאמצעי לעזור לחברות טכנולוגיה רוסיות להתחרות עם חברות זרות ולחסוך מלקוחות את הצורך להוריד תוכנות עם רכישתו של מכשיר חדש. מנגד טוענים המתנגדים שמובר באמצעי שיאפשר לשלטון להתקין אפליקציות ריגול ופיקוח על המכשירים.

מיולי הקרוב - אפליקציות רוסיות בסמארטופונים שיימכרו במדינה מיולי הקרוב - אפליקציות רוסיות בסמארטופונים שיימכרו במדינה

 

כמו ביתר העולם, השוק הרוסי נשלט כולו על ידי חברות זרות ביניהן אפל, סמסונג ו-וואווי. לפי החקיקה, שאושרה על ידי פוטין הממשלה תציע רשימה של אפליקציות רוסיות שיהיה חובה להתקינם על מכשירים שונים הנמכרים במדינה. עם זאת החוק אינו דורש מחיקה של אפליקציות זרות שמותקנות כברירת מחדל.

 

בשנים האחרונות הגבירה רוסיה את הפיקוח על האינטרנט ועל המרחב הדיגיטלי הרוסי. בין היתר היא דרשה וקיבלה את היכולת לצנזור תוצאות מסוימות במנועי חיפוש, לקבל מספקי שירותי צ'ט מוצפנים שיתוף של מפתחות ההצפנה שלהן עם שירותי הביטחון, ודרישה מרשתות חברתיות לאכסן מידע של משתמשים בשרתים הנמצאים במדינה.

x