$
חדשות טכנולוגיה

וואווי: ארצות הברית פרצה למערכותינו, כדי לנסות להפליל אותנו בריגול

לטענת החברה, גורמים ממשלתיים אמריקאיים הפעילו נגדה כלי סייבר, הוציאו לפועל חיפושים ומעצרים לא חוקיים של עובדים, הטרידו עובדי וואווי בבתיהם ועוד. והכל, במטרה להוכיח שהחברה הסינית היא איום ביטחוני, ולפגוע בעסקיה

שירות כלכליסט 12:0604.09.19

ענקית הטלקום הסינית וואווי מאשימה את ארה"ב בהוצאה לפועל של התקפות סייבר נגדה, בניסיון להפליל אותה ואת העובדים שלה בפעילות חבלנית עוינת, ובביצוע חיפושים לא חוקיים. לטענת וואווי, "ארה"ב משתמשת בכל הכלים שעומדים לרשותה", כולל "אמצעים נלוזים" לשיבוש הפעילות העסקית שלה ושל שותפותיה. ההאשמות, שלא כללו הוכחות, פורסמו יום לאחר שארה"ב ופולין חתמו על הסכם למנוע רכישת ציוד לרשתות הדור החמישי מספקיות זרות כמו וואווי.

 

 

לפי טענות החברה הסינית, ארה"ב הורתה לרשויות אכיפת החוק "לאיים, להטריד, לאלץ, להדיח ולהסית" עובדים בעבר ובהווה של וואווי. עוד נטען כי ארה"ב ביצעה חיפושים ומעצרים לא חוקיים של עובדים, שלחה סוכני FBI לבתים של עובדים, הוציאה מהארכיונים תביעות אזרחיות ישנות שכבר יושבו וביצעה עבירות נוספות.

 

תקועה באמצע מלחמת הסחר. וואווי תקועה באמצע מלחמת הסחר. וואווי צילום: שאטרסטוק

 

 

מקור אנונימי בוואווי אמר לוול סטריט ג'ורנל כי רשויות אכיפת החוק בארה"ב פנו השנה לשלושה עובדים לפחות של החברה בארה"ב. עם זאת, בעיתון ציינו כי שמדובר בהתנהלות שכיחה למדי מצד ה-FBI, ושהבולשת נוהגת לבקר בבתי עובדים של חברה הנמצאת תחת חקירה.

 

 

 

בנוסף לטענות של פגיעה פוטנציאלית בביטחון הלאומי האמריקאי, בארה"ב חוקרים כעת האשמות חדשות הנוגעות לגניבת קניין רוחני. בוואווי דוחים גם את ההאשמות האמורות. "אנחנו מגנים בכל פה את המאמצים הזדוניים מצד הממשל האמריקאי להטיל רבב במוניטין של וואווי ולפגוע בעמדתה כמובילה בתעשייה", נכתב בתגובה של וואווי. החברה מכחישה כל העת את ההאשמות שמטיח בה ממשל טראמפ, שטוען כי היא עובדת בשירות הממשלה הסינית. זו הפעם הראשונה מאז הוכנסה החברה לרשימה השחורה של משרד המסחר האמריקאי שהיא מגיבה בפרסום שורת האשמות משל עצמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x