$
חדשות טכנולוגיה

מייסד וואווי נערך למלחמה: "אנו במצב קרב, של להיות או לחדול"

רן ז'נגפיי העביר לעובדיו מזכר שנועד להכין אותם לימים קשים; לדבריו החרם האמריקאי הוא אתגר עצום, והחברה תנסה לשפר תפוקות ולקדם עובדים בהתאם לביצועים. כמו כן, התייחס לאפשרות של פיטורים ושינוי תפקידים

שירות כלכליסט 12:5921.08.19
וואווי עומדת בפני משבר קיומי של "להיות או לחדול", על רקע הלחץ המתמשך שמפעיל הממשל האמריקאי על החברה הסינית - כך לפי מזכר ששלח המייסד רן ז'נגפי לעובדים.

 

 

באותו מזכר תיאר רן את המצב הנוכחי בו נמצאת החברה כ"קרב". זו לא פעם ראשונה שהוא משתמש במינוחים צבאיים בתקשורת שלו עם העובדים; לרן רקע צבאי עשיר, ולא פעם תוארה וואווי כחברה שמתנהלת כיחידה לוחמת. "כעת, כשהחברה עומדת בפני משבר של להיות או לחדול, העדיפות הראשונה שלנו היא לעודד את כל העובדים לתרום יותר, והעדיפות השנייה היא לבחור ולקדם עובדים מוכשרים, להזרים דם חדש למערכת", כתב רן.

 

מייסד וואווי, רן ז'נגפיי מייסד וואווי, רן ז'נגפיי צילום: איי פי

 

 

בהמשך הוא פירט את התכניות לייעל את הארגון, כולל על ידי פיטורי עובדים מיותרים, ביטול תפקידים מסוימים והעברת מנהלים לתפקידים אחרים לפי הצורך. הוא קרא גם לעובדים לשים לב לפרטים הקטנים בחוזים שהם חותמים מול לקוחות כדי לוודא שהחברה תקבל את התשלום בזמן ולא תסבול מבעיות בתזרימי המזומנים.

רן הוסיף כי וואווי תאיץ את תהליך הרכישה של ציוד חשוב על מנת לעמוד בדרישות לקוחותיה.

 

 

 

ענקית הטלקום הסינית מצאה עצמה בלב מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין לאחר שהואשמה על ידי ממשל טראמפ בסיוע לריגול ממשלתי - האשמה שלא הוצגו לה הוכחות, ואף נטען מצד ארה"ב שאינה מחייבת הוכחה. טראמפ הטיל איסור על סחר עם וואווי, שייכנס לתוקפו בעוד שלושה חודשים. בינתיים, מנסה החברה לצמצם את התלות בספקים מארה"ב, בראשם גוגל שבונה את מערכת ההפעלה של מכשיריה. לאחרונה חשפה וואווי את הרמוני, מערכת הפעלה משלה למובייל, אך ריצ'רד יו, שעומד בראש חטיבת הצרכנות של החברה, הודה כי יעדיף להשתמש באנדרואיד ולא לעבור להרמוני אם יתאפשר, אם כי מעבר מיידי כזה הוא בר ביצוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x