$
הייטק והון סיכון

וואווי: החרם האמריקאי פגע בנו הרבה פחות משחשבנו

מייסד יצרנית הסמארטפונים הסינית העריך לפני חודשיים כי מגבלות הסחר שהטילה ארה"ב על החברה יחתכו את הכנסותיה ב-30 מיליארד דולר השנה. היום העריך סגן יו"ר וואווי כי הפגיעה תהיה נמוכה בהרבה ותסתכם בירידה של כ-10 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 22:1923.08.19

יצרנית הסמרטפונים הסינית וואווי אמרה היום שעסקיה נפגעו פחות משחששה ממגבלות הסחר שהטילה ארה"ב. עם זאת, טענה החברה הסינית כי המגבלות עשויות לחתוך את הכנסות יחידת הסמרטפונים שלה בכ-10 מיליארד דולר.

 

 

עסקיה של וואווי שמוערכים ב-100 מיליארד דולר ספגו מכה באמצע מאי, לאחר שוושינגטון כללה את יצרנית הסמרטפונים השנייה בגודלה בעולם ברשימה שחורה, ואיימה לחסום את גישתה לרכיבים וטכנולוגיה אמריקאים שחיוניים לעבודתה.

 

חנות של וואווי בבייג'ינג חנות של וואווי בבייג'ינג צילום: רויטרס

 

 

בהערכתו הראשונה על השפעת החרם בחודש יוני אמר מייסד ומנכ"ל וואווי רן ז'נגפיי שמגבלות הסחר האמריקניות צפויות לגרום להפחתה של 30 מיליארד דולר בהכנסות החברה השנה. "נראה שזה הולך להיות מעט פחות מהמספר הזה. אבל צריך לחכות עד שיהיו בידינו כל הנתונים במרץ", אמר אריק שו, סגן היו"ר של וואווי, במסיבת עיתונאים שנערכה במטה החברה בשנזן שבה הוצגו שבבי אינטילגנציה מלאכותית חדשים.

 

קבוצת עסקי מוצרי הצריכה של וואווי – שכוללת את עסקי הסמרטפונים, ונמצאת במירוץ לפיתוח מערכת הפעלה משלה כהכנה לתרחיש שבו לא תהיה לה עוד גישה לרכיבים חיוניים של גוגל מראה ביצועים "טובים בהרבה" מכפי שחששו בחברה בתחילת השנה, אמר קסו. "אבל ירידה של יותר מ-10 מיליארד דולר עשויה להתרחש". קבוצת מוצרי הצריכה של וואווי דיווחה על הכנסות של 349 מיליארד יואן ב-2018.

 

וושינגטון אמרה השבוע שהיא מאריכה ב-90 יום את הארכה שמתירה לוואווי לקנות ציוד מחברות אמריקניות על מנת שתוכל לשרת את לקוחותיה הקיימים, אך היא פעלה במקביל להוסיף יותר מ-40 מוצרים של החברה לרשימה השחורה שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x