$
חדשות טכנולוגיה

כ-130 חברות אמריקאיות ביקשו פטור מהחרם על וואווי

משרד המסחר הבינלאומי של ממשלת ארה"ב קיבל פניות רבות מחברות מקומיות, כך שיוכלו להמשיך למכור ציוד וטכנולוגיות לענקית הסינית. ואולם, אף אישור עדיין לא התקבל - לפי הערכות, בשל מדיניות מבלבלת של הנשיא טראמפ

שירות כלכליסט 12:4828.08.19

משרד המסחר האמריקאי קיבל בקשות מיותר מ-130 חברות לאישור מכירת ציוד לוואווי הסינית, כך דיווחה סוכנות רויטרס על בסיס מקורות המקורבים לנושא. עד כה, לא אושרה אף בקשה.

 

 

וואווי הוכנסה במאי לרשימה השחורה של חברות שאסור לעשות איתן עסקים, כחלק ממלחמת הסחר בין סין בארה"ב - ובנימוק של חשש לריגול ממשלתי. ואולם, כבר לפני חודשיים אמר הנשיא טראמפ כי יאפשר לחברות מסוימות להמשיך ולסחור עמה. כמו כן, לאחרונה עבר מועד כניסת האיסור לתוקפו - ונדחה ב-90 יום.

 

מתי יורשו חברות אמריקאיות לסחור עם וואווי? מתי יורשו חברות אמריקאיות לסחור עם וואווי? צילום: שאטרסטוק

 

 

כל עוד לא הונפקו הרשיונות למסחר עם הענקית הסינית - שרוכשת בארה"ב מוצרים ושירותים ב-11 מיליארד דולר בשנה - מתקשות חברות אמריקאיות לתכנן את המשך פעילותן הסדירה. למשל, בין הספקיות שלה נמנות קוואלקום, אינטל, גוגל ואחרות. מצבן של ספקיות הטלקום בארה"ב אף בעייתי יותר: הן תלויות בטכנולוגיות שלה לאספקת חיבור מהיר וזול יחסית, ולא ידוע האם יצליחו למצוא אלטרנטיבות משתלמות.

 

הממשל מפזר מסרים סותרים; ביולי האחרון טענה ממשלת ארה"ב שיש יותר מ-50 בקשות לרישיונות סחר ושהחל תהליך עיבוד שלהן, אך מאז כאמור לא התקבל אף אישור. לטענת משרד המסחר, חלק מהבקשות נידונות גם דרך משרדי החוץ והביטחון. "אף אחד בזרוע הביצועית לא יודע מה טראמפ רוצה, וכולם מפחדים לקבל החלטה בשל כך", מסר לרויטרס וויליאם ריינץ', בכיר לשעבר במשרד המסחר.

 

 

 

בשבוע שעבר איים הנשיא כי יעלה את המכסים על יבוא סיני בשווי 550 מיליארד דולר, כתגובה להכרזתה של סין כי תשית מכסים על יבוא אמריקאי בשווי 75 מיליארד דולר. אולם, בהמשך ריכך את עמדתו ואמר כי שתי המדינות יוכלו להגיע להסכם סחר. מוואווי לא נמסרה תגובה לדיווח, אך החברה קראה לארה"ב להסיר אותה מהרשימה השחורה ולסיים את היחס "הלא הוגן" כלפיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x