$
אינטרנט

מנקים את האורווה: טאמבלר הודיעה שתאסור פרסום עירום ופורנו

פלטפורמת הבלוגינג שבבעלות יאהו לא תאפשר העלאת תמונות, סרטונים ואנימציות מיניות החל מה-17 בחודש; השירות ינטר אוטומטית פרסום תוכן אסור וימחק אותו, בין היתר בשל הסרת אפליקציית החברה מחנות אפל בחודש שעבר בגלל דיווחי תוכן פדופילי

שירות כלכליסט 13:0704.12.18
רשת הבלוגים הוותיקה טאמבלר הודיעה שכל התוכן למבוגרים ייאסר לצמיתות בפלטפורמה שלה החל מה-17 בדצמבר, מהלך שצפוי לשנות דרסטית את אופי השירות. טאמבלר, שנרכשה בידי יאהו ב-2013 ב-1.1 מיליארד דולר, קנתה את עולמה הודות לבלוגים בעלי תוכן שערורייתי, שלא מעט ממנו מיני או פורנוגרפי.  

 

 

על פי מרכז העזרה של טאמבלר, תוכן למבוגרים, שכולל "צילומים, סרטונים וגיפים, שמראים איברי מין אנושיים אמיתיים או פטמות נשיות, וכל תוכן - כולל צילומים, סרטונים, גיפים ואיורים, שמציגים מעשים מיניים" לא יורשו עוד להימצא בפלטפורמת המדיה החברתית. עם זאת, ישנם כמה יוצאי דופן, שכוללים צילומי הנקת תינוקות, עירום שהוא חלק מיצירות אמנות, עירום שקשור לתכנים פוליטיים, ואירוטיקה כתובה.

 

טאמבלר טאמבלר צילום: בלומברג

 

 

ההחלטה מגיעה בהמשך להורדת האפליקציה של טאמבלר מחנות האפליקציות של אפל בנובמבר בעקבות נושאי פורנוגרפיית ילדים. "החל מה-17 בדצמבר כל התוכן למבוגרים לא יורשה לפרסום בטאמבלר, בלי קשר לגיל המפרסמים אותו או הצופים בו. ניתן לקרוא אילו תכנים בדיוק לא יורשו עוד בטאמבלר ב"קווים המנחים לקהילה" באתר שלנו", כתבה החברה.

 

החל מה-17 בדצמבר, כל תוכן בוטה יסומן ויימחק אוטומטית ע"י אלגוריתמים. תוכן למבוגרים שכבר קיים בפלטפורמה יעבור ל"מצב פרטי" ויהיה זמין רק למפרסם המקורי שלו.

 

 

 

"השקענו זמן רב במחשבה על הבעד והנגד של חופש הביטוי שכולל תכנים למבוגרים. בעשותנו כך, נהיה לנו ברור שבלי התוכן הזה יש לנו אפשרות ליצור מקום שבו יותר אנשים ירגישו בנוח לבטא את עצמם", כתב מנכ"ל טאמבלר ג'ף ד'אונופריו בבלוג שלו. "השורה התחתונה: לא חסרים באינטרנט אתרים שמציגים תוכן למבוגרים. נשאיר את התוכן הזה להם ונתמקד ביצירת הסביבה המזמינה ביותר האפשרית עבור הקהילה שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x