$
אינטרנט

פורנו בקהילת הגיימינג: שידורי מין הגיעו לשירות Twitch של אמזון

השירות, אותו קנתה אמזון ב-970 מיליון דולר, מציג שידורים חיים של משחקי וידאו, תפקידים וקופסה. משתמשיו מתלוננים על הופעת תכני חשפנות מקוונת בפלטפורמת הסטרימינג, מה שפוגע בתדמית החברה וברווחיה

יואב סטולר 16:0910.12.17

טוויץ' (Twitch) שבבעלות אמזון, האתר המוביל ברשת בשידורים חיים של משחקי מחשב, תפקידים וקופסה, ספג ביקורת נוקבת בשל הופעת תכני מין בין עמודיו. טוויץ' נרכש בידי אמזון לפני שלוש שנים ב-970 מיליון דולר ומשרת כיום 15 מיליון גולשים מדי יום.  

 

 

בדומה לאתגר הטכנולוגי בו נתקלו ענקיות כמו פייסבוק ויוטיוב, גם טוויץ' מתקשה לזהות ולחסום תכנים בלתי הולמים; באתר יש קטגוריית שידורים פופולרית בשם in Real Life, בהם אנשים שמצלמים את עצמם מדברים על החיים, מנגנים, עושים יוגה ועוד. לאחרונה אותרו בקטגוריה שידורי חשפנות מקוונת: דוגמניות בלבוש מינימלי שמנסות לפתות את המשתמשים לרכוש עבורן מתנות או לשלם להן באמצעות המטבע הייעודי של טוויץ'.

 

שירות טוויץ' של אמזון שירות טוויץ' של אמזון צילום: טוויץ'

 

 

טוויץ' פונה בעיקר לקהל הגיימרים בעולם ופופולרית גם בישראל, ובקרת התוכן בה מתבסס על תלונות גולשים ועל כללי שימוש - שאכיפתם רופפת למדי, בדומה לרשתות חברתיות אחרות. סוגיית התכנים המיניים מטרידה, בעיקר בהתחשב בעובדה שגם ילדים משתמשים בטוויץ' - אך חשוב לשים את הדברים בפרופורציה: מדובר בתופעה חדשה ונדירה, והסיכוי להיתקל בשידורים מיניים בטוויץ' נמוך מאוד. 

 

 

 

התכנים הללו הגיעו לתודעת הנהלת האתר בעקבות פניות של יוצרים מובילים בטוויץ', שטענו שהשידורים פוגעים במוניטין ובהכנסות שלהם. בנוסף, התקבלו תלונות מהגולשים עצמם. אמזון, מצידה, תיאלץ להקצות את המשאבים הנדרשים לניקוי טוויץ' מתכני מין, אם ברצונה ליהנות מרווחי החברה שרכשה ולהימנע מנזק פיסקלי ותדמיתי כאחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x