$
חדשות טכנולוגיה

פיליפס קונה את EPD הישראלית תמורת 250 מיליון יורו

ענקית הבריאות ההולנדית קונה את החברה מקיסריה שנוסדה על ידי פרופ' שלמה בן חיים, המפתחת מערכות הדמיה לתחום הלב. בן חיים: "המומחיות של פיליפס בדימוי וניווט מתאימה בצורה אסטרטגית למערכות שלנו"

מאיר אורבך 09:1506.06.18

ענקית הבריאות ההולנדית פיליפס קונה את חברת EPD מקיסריה שנוסדה על ידי היזם פרופ' שלמה בן חיים, שמכהן בה גם כיו"ר. על פי מתווה העסקה, פיליפס תשלם 250 מיליון יורו במזומן ועוד 210 מיליון יורו אם תעמוד החברה הישראלית באבני דרך שנקבעו לה. 

 

החברה הישראלית מפתחת מערכות הדמיה לתחום הלב ומשמשת כמערכת ניווט לחולים עם הפרעות בקצה הלב.

 

בתגובה לרכישה אמר בן חיים כי "המומחיות של פיליפס בתחום של דימוי וניווט מתאימה בצורה אסטרטגית למערכות שלנו. אני בטוח שביחד עם פיליפס נוכל להגדיל משמעותית את הפעילות של EPD ולשרת מספר של חולים ומומחים בתחום ולשפר משמעותי את העלויות של כל התהליך".

 

המוצר של החברה עדיין לא קיבל אישור FDA והחברה נמצאת כיום בתהליך של אישורים, אבל כן קיבל לאחרונה את ה-CE האירופי.

 

פרופ' שלמה בן חיים הוא אחד היזמים המובילים בתעשיית מדעי החיים הישראלית, עם שורה של הצלחות הכוללות את המכירה של ביוסנס לג'ונסון אנד ג'ונסון בשנת 1997 בכ-450 מיליון דולר. על פי הדיווח הוא רשם רווח של 88 מיליון דולר מהעסקה. אקזיטים נוספים שהיו לבן חיים מאז, כללו מכירה של זכות לרכוש את חברת אימפולס דיינמיקס לגאידנט, ממנה רשם רווח של מעל ל-100 מיליון דולר. ב-2006 מכר בן חיים את חברת דיסקוטק ב-220 מיליון דולר, ב-2011 היה מעורב במכירה של חברת רדיאנסי ב-175 מיליון דולר ועוד.

שלמה בן חיים שלמה בן חיים צילום: EPD

 

הרכישה תאפשר לפיליפס לרכוש אחיזה בשוק המתפתח של הפרעות בקצב הלב. מנכ"ל החברה פרנס ואן האוטן אמר "זה ייקח לנו זמן להיכנס לשוק הזה, שכבר היום שווה 2 מיליארד יורו. הפתרון שרכשנו מאוד תחרותי ופורץ דרך ונותן מענה לבעיה קשה שאין לה פתרון כיום. המערכת של EPD נותנת תמונת תלת ממד אוטונומית ייחודית של הלב תוך כדי התהליך", אמר ואן האוטן. "אנחנו מתכוונים להמשיך לרכוש חברות בתחום הזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x