$
חדשות טכנולוגיה

נייד קטלני: צעירה הודית נהרגה מפיצוץ סוללה במכשיר מתוצרת נוקיה

הצעירה שוחחה בטלפון מדגם 5233, תוך שהיא מטעינה אותו. היא נפצעה קשה ומתה בבית החולים. אחיה סיפר: "לפני שהספקנו לדעת מה בדיוק קרה, אחותי נפלה כשהיא חסרת הכרה"

יואב סטולר 20:0720.03.18

צעירה הודית בת 18 נהרגה מפיצוץ סוללת טלפון הנוקיה בו שוחחה. אומה אורם מ-Kheriakani, שוחחה בטלפון הנייד שלה בחדרה תוך שהיא מטעינה אותו בו זמנית. בשלב כלשהו של השיחה התפוצצה סוללת המכשיר מדגם 5233, והצעירה נפצעה קשה ומתה אחר כך בבית החולים.

 

 

 

אחיה של הנערה תיאר את האירוע: "הסוללה של הטלפון הנייד התרוקנה, והיא חיברה אותו לטעינה תוך כדי השיחה. הטלפון הוטען ופתאום הסוללה התפוצצה. לפני שהספקנו לדעת מה בדיוק קרה, אומה נפלה כשהיא חסרת הכרה".

 

המכשיר הקטלני המכשיר הקטלני צילום: techspot

 

האח אמר כי המכשיר של אחותו היה של נוקיה שיוצר על ידי חברת HMD הפינית, שמפעילה כיום את המותג הוותיק. עם זאת, התמונה של הטלפון המפוצץ מראה בבירור כי זהו דגם 5233 שיוצר עוד במתכונתה הקודם של חברת הסלולר מפינלנד.

 

ב-HMD מיהרו להתנער מאחריות כדי למנוע נזק לשמה של נוקיה המתחדשת, שמנסה בשנה האחרונה לחדור לשוק מחדש בעזרת סדרת מכשירים חדשים. "המכשיר לא יוצר או נמכר על ידי HMD גלובל. החברה מחוייבת לייצר מכשירים באיכות גבוהה אשר מספקים חוויית משתמש חזקה", נמסר מהחברה.

 

זו אינה הפעם הראשונה שסוללה של מכשיר סלולרי מתלקחת ומתפוצצת. התחממות המכשיר מביאה את הסוללה לטמפרטורה גבוהה במיוחד המסוכנת מאוד ליציבותה, ולעיתים זו מתלקחת בלבד, ובמקרים מסוימים שנרשמו ברחבי העולם היא גם התפוצצה.

 

עם זאת, מקרה כזה שנגמר במוות הוא יוצא דופן בחומרתו, ובמשטרה המקומית הודיעו כי יבחנו את המכשיר, ואת גופתה של אומה הצעירה במטרה לברר עד תום את פרטי המוות.

 

תקריות שכאלו אירעו בעבר בעקבות שימוש במטענים מסוכנים או עקב תקלות בתכנון המכשיר והסוללה. דוגמה הזכורה מהשנים האחרונות היא מחדל התלקחות הסוללות שחוותה סמסונג במכשיר הנוט 7.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x