$
חדשות טכנולוגיה

נחשף פרויקט חשאי של אמזון בתחום הבריאות הדיגיטלית

ענקית הסחר המקוון לוטשת עינה אל תחומים חדשים: היא מפעילה מעבדה מיוחדת בשם 1492, אשר מתמקדת בחיבור שירותי בריאות וייעוץ רפואי לכלי ההפעלה הקולית שלה. בכך, צפויה לאיים על שירותים מסורתיים כבתי מרקחת

ויקי אוסלנדר 17:4227.07.17

בימינו לענקיות טכנולוגיה רבות יש פרויקט סודי בתחום הרפואה. כעת נודע כי אמזון ברשימה. חשיפה של אתר CNBC מגלה כי ענקית המסחר המקוון מפעילה מעבדת מחקר חשאית שפועלת על פיתוחים בתחום הבריאות הדיגיטלית.

 

 

הפרויקט ששמו "1492" (ככל הנראה על שם השנה בה הגיע קולומבוס לאמריקה), מתמקד במוצרי חומרה ותוכנה ובוחן אפשרויות שילוב של יישומי בריאות דיגיטלית עם מוצרי ההפעלה הקולית של החברה.

 

 

רמקול אקו של אמזון רמקול אקו של אמזון צילום: amazon

 

 

אמזון מוכרת כבר כמה שנים מוצרים רפואיים שונים בפלטפורמת המסחר שלה; היא יכולה לנצל את הידע שצברה ביכולת לחבר ביעילות בין אנשים ואת יכולות הענן שלה כדי לפתח שירותים או מוצרים ייחודיים. לפי CNBC, אמזון עושה זאת כבר היום ומנסה לפתח פלטפורמה חדשה שתקל על חולים להתייעץ עם רופאים ולשתף רשומות רפואיות.

 

אם אמזון אכן תצליח לחדור לתחום הבריאות, אפילו רק כחלק משרשרת האספקה של תרופות מרשם, הדבר עלול להיות תחילת הסוף של בתי המרקחת. נכון להיום כמעט כל תחום חדש אליו נכנסת החברה מייצר חרדה בקרב בעלי עסק קטנים וגדולים ולא ללא בסיס. היעילות התפעולית של אמזון, המוכנות שלה לספוג הפסדים לאורך זמן והניסיון הרב של החברה בכניסה לתחומים חדשים הפכו אותה לכמעט בלתי ניתנת לעצירה.

 

כוח מתפרץ

 

הדומיננטיות של אמזון כה מהותית ורב תחומית, שהחלו לעלות קולות מכיוונם של הרגולטורים והמחוקקים האמריקאים לבחון חלקים מפעילותה ולקבוע האם אינם עוברים על כללי הגבלים עסקיים. בין היתר, נמצאת על המוקד עסקת רכישת 450 חנויות רשת Whole Foods ב-13.7 מיליארד דולר. הקשר הגדול של אמזון עם ספקים והנוכחות הגדולה שלה במרחב המקוון נותנים לאמזון לכאורה "יתרון לא הוגן, מה שעלול לפשיטת רגל של עסקים ולתחרות מוגבלת".

 

 

 

אמזון אינה הענקית הראשונה שמנסה את כוחה בשוקי הרפואה הרווחיים: אלפבית מתחזקת זרוע ביומד משלה בשם ורילי שמנסה למפות את בריאות האדם בניסוי רחב היקף בארבע השנים האחרונות; באפל פיתחו אב טיפוס של שעון חכם שיכול לנטר אחר רמות הסוכר בדם ומתכננים להפוך את האייפון למרכז מידע בריאותי בפני עצמו; ול-IBM יש את ווטסון שמסייע במגוון דרכים למקצועות הרפואה, כמו בניתוח תוצאות בדיקות והמלצות על דרכי טיפול.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x