$
תעשייה ופיננסים

ג'ף בזוס הפך לאיש העשיר בעולם לכמה שעות - אך חזר להשתרך אחרי ביל גייטס בתום המסחר

עלייה של 1.8% במניית אמזון עם פתיחת המסחר הפכה את בזוס לאיש העשיר בתבל עם הון של יותר מ-90 מיליארד דולר, אך ירידה פתאומית במניות הטכנולוגיה החזירה אותו לאחור

שירות כלכליסט 23:1927.07.17

ג'ף בזוס היה לאיש העשיר בעולם - אך התואר נגזל ממנו עם תום המסחר. עלייה של 1.8% במניית אמזון בוול סטריט עם פתיחת המסחר הפכה את מייסד אמזון לאיש העשיר בתבל, והובילה לדחיקתו מצמרת הרשימה של מי שמוקם במקום זה ב-18 מתוך 23 השנים האחרונות - מייסד מיקרוסופט ביל גייטס.

 

ואולם, עם תום המסחר - כאשר השתנתה המגמה בוול סטריט ומניות הטכנולוגיה עברו להפסד, ובהן אמזון שננעלה בירידה של 0.7% - איבד בזוס את הכתר.

 

בזוס מחזיק ב-17% מענקית הסחר המקוון. מתחילת השנה עלתה מניית אמזון (ששווייה עומד על 510.5 מיליארד דולר) ב-40%, והוסיפה להונו האישי של בזוס 24.5 מיליארד דולר.

 

ג'ף בזוס מול ביל גייטס - ראש בראש, לפני פתיחת המסחר היום ג'ף בזוס מול ביל גייטס - ראש בראש, לפני פתיחת המסחר היום

 

בסוף מרץ, בזוס הפך לראשונה לאיש השני בעושרו בעולם לזמן קצר. הוא שב לעמדה זו ביוני, כאשר אמזון הודיעה על תוכניתה לרכוש את רשת הול פודס תמורת 13.7 מיליארד דולר במזומן. באותו זמן, גייטס היה עשיר יותר ב-5 מיליארד דולר.

 

 

ג'ף בזוס וביל גייטס. משחק הכיסאות ג'ף בזוס וביל גייטס. משחק הכיסאות

  

בזוס החל את דרכו במוסך קטן בסיאטל, שממנו הוא מכר ספרים אלקטרוניים לאחר שעזב קרן גידור. הוא הצטרף לראשונה לרשימת 400 האמריקאי העשירים ב-1998, שנה לאחר שאמזון הונפקה. בזוס מחזיק ב-17% מענקית הטכנולוגיה שלה שווי של 503 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x