• תפריט
מכשירים

צפו: המינימרקט הרובוטי שמגיע עד אליכם

חברה שבדית מפתחת את Moby Mart - חנות אוטונומית על גלגלים שתגיע בעצמה אל המשתמשים. היא כבר החלה להסתובב ברחובות שנגחאי בגרסתה הראשונית - ובעתיד תוכל לחדש מלאי אוטומטית ולשגר רחפן משלוחים במקרה שתיתקע בפקקים

רפאל קאהאן 22:1818.06.17

סטארט-אפ שבדי בשם Wheelys, המתמחה במסחר אלקטרוני, מפתח חנות רובוטית על גלגלים. מדובר בכלי רכב דמוי מיניבוס, שיסתובב בעיר ויחכה להזמנות דרך אפליקציה יעודית. כשתגיע הזמנה, ייסע אל המשתמש וימכור לו מוצרים שאפשר למצוא בכל קיוסק ללא צורך במוכר אנושי או נהג.

החנות של וויליז מכונה Moby Mart: מדובר במכולת ניידת ממונעת שכוללת מערך חיישני רכב אוטונומי ואפילו מנחת לרחפנים. הדגם הראשוני שלה כבר החל לנסוע ברחובות שנגחאי, בה הוא נבחן בשיתוף אוניברסיטה מקומית. כרגע מדובר בדגם שנשלט בידי מפעיל אנושי, אך בעתיד הקרוב היא תהפוך לאוטונומית לחלוטין.

 

 

 

וויליז טוענת שהמוצר הסופי ידע גם לנסוע למחסן ולחדש מלאים עצמאית, מה שיוזיל משמעותית עלויות תפעול, בכך שייתר לחלוטין את השימוש בעובדים אנושיים  במכולת הזו. הדגם הסופי ישגר רחפני משלוחים שיאוחסנו בתוך הגג שלו, כדי להעביר למשתמשים מוצרים במקרה בו המכולת המתנייעת תיתקע בפקקים.

הגזלן הרובוטי מאחור הגזלן הרובוטי מאחור צילום: themobymart
 

עוד יתרון של החנות הרובוטית צפוי להיות טמון בעיצובה: משום שהכניסה אליה תהיה מצד המדרכה, הצד השני יהיה פנוי - מה שאומר שסביר להניח שישתלטו עליו מפרסמים. בכך, תוכל החנות הניידת לסייע במימון פעילותה באמצעות מסכים דיגיטליים עליהם מודעות מתחלפות.

 

החנות הרובוטית בלילה החנות הרובוטית בלילה צילום: themobymart

 

הרעיון של חנות ממונעת אוטונומית נשמע משונה, אך מדובר בפיתוח שעשוי להתגלות כשימושי מאוד עבור שכונות המרוחקות ממרכזי קניות, שכונות שעסקים בהן נסגרים מוקדם מסיבות שונות או אזורים כפריים. אם הניסוי יוכתר בהצלחה, מתכננת וויליז להשיק מספר חנויות כאלה כבר בשנה הבאה. עדיין לא ברור איך תתגבר החברה על בעיות כגניבת מוצרים, אך יכול מאוד להיות שמדובר בפיצוח היצירתי ביותר של השילוב בין קמעונאות דיגיטלית ומסורתית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x