$
סייבר

בלעדי לכלכליסט

חברת הסייבר הקסאדייט נמכרת למיקרוסופט תמורת 100 מיליון דולר

שלוש שנים לאחר שהוקמה, החברה הישראלית, המסייעת לארגונים וחברות במאבק נגד התקפות סייבר, היא נמכרת לענקית הטכנולוגיה

גולן חזני 06:4924.05.17

מיקרוסופט מרחיבה את מערך הסייבר שלה בישראל ורוכשת את הקסאדייט (Hexadite) ב־100 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".

 

זו העסקה השניה שענקית התוכנה האמריקנית מיקרוסופט, מתכוונת לבצע בימים אלה בישראל. בחודש שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי החברה מנהלת מו"מ מתקדם לרכישת הסטארט־אפ הישראלי קלאודין (Cloudyn) מראש העין, שמספק שירות אנליטיקס ואופטימיזציה של תשתיות ענן עבור ארגוני ענק, תמורת 70 מיליון דולר.

 

דמי שימוש שנתיים

 

הקסאדייט הוקמה ב־2014 על ידי שלושה יזמים: ערן ברק מנכ"ל החברה, עידן לוין מנהל טכנולוגיות ראשי, וברק קלינגהופר מנהל המוצר הראשי.

 

החברה פיתחה מערכת שנועדה להקל על אנשי אבטחת מידע בארגון לתעדף ולחקור את תקיפות הסייבר. בשלב הראשון התוכנה מבצעת חקירה אוטומטית של התראות שזוהו במערכות האנטי וירוס וה־Firewall. לאחר מכן היא מתעדפת, וחוקרת את ההתראות ובמידת הצורך מטפלת בהן.

מימין: עידן לוין, ערן ברק וברק קלינגהופר, מייסדי הקסאדייט מימין: עידן לוין, ערן ברק וברק קלינגהופר, מייסדי הקסאדייט

 

בכך המערכת מקלה על האנליסטים בארגון שמתמודדים לאורך זמן עם כמות הולכת וגדלה של תקיפות. החברה משווקת את מערכותיה לארגונים המשתייכים בין היתר לתחומי הפיננסים, קמעונאות, טכנולוגיה ותעשייה. הלקוחות משלמים דמי שימוש שנתיים עבור המערכת של הקסאדייט המותקנת אצל עשרות לקוחות מתחומים שונים.

מטה הקסאדייט וההנהלה ממוקמים בבוסטון ומרכז הפיתוח ברמת החייל בתל אביב. החברה מעסיקה כ־35 עובדים בלבד. על פי נתוני עסקה זו שווה כל עובד כ־3 מיליון דולר.

 

בפברואר 2016 גייסה החברה 8 מיליון דולר בהובלת HP ventures, זרוע ההשקעות של חברת HP, וקרנות ההון סיכון Ten Eleven Ventures ו־YL Ventures של יואב לייטרסדורף. עד היום גייסה הקסאהדייט 10.5 מיליון דולר. בגיוס הקודם השקיעו משה ליכטמן, שותף בקרן IGP ומנכ"ל מיקרוסופט ישראל לשעבר, ו־YL Ventures. משקיעים אלה יחד עם המייסדים יגרפו את כספי האקזיט. בעקבות הגיוס האחרון הגדילה החברה את עובדיה מ־20 ל־35 כשגייסה 15 אנשי אבטחת מידע ומהנדסים בשנה האחרונה.

 

שלושת היזמים הם בעלי נסיון של 10 שנים בתחום אבטחת המידע שהחל ביחידות המודיעין בצה"ל והמשיך באלביט - שם פיתחו מערכת לאימון של חוקרי סייבר בכל העולם. ברק, מנכ"ל החברה, שימש בעבר כמנהל מחלקת אימונים וסימולציה בסייבר של אלביט מערכות שם הוביל את ניהול המוצר, הפיתוח העסקי, שיווק ומכירות של מערכת אימונים בסייבר. הוא שירת כחמש שנים ביחידה מודיעינית מובחרת בצה"ל.

 

אדריכל פתרונות קיברנטי

 

קלינגהופר מוביל את האסטרטגיה הטכנולוגית של הקסאדייט, כמנהל מוצר ראשי. קודם לכן שימש כאדריכל הפתרונות הקיברנטי באלביט מערכות וניהל את מערך אימוני הסייבר של לקוחות החברה. בנוסף, שימש כיועץ ביטחוני בכיר בקומסק. הוא שירת שש שנים ביחידת מודיעין של צה"ל.

 

לוין הוא מנהל הטכנולוגיות הראשי בחברה. קודם לכן שימש כמנהל פיתוח האחראי על המוצרים של מערכות המודיעין והסייבר של אלביט מערכות. בצבא שירת ביחידה מודיעינית מובחרת, שם הוביל את פיתוחם של כמה מוצרי אבטחה בסייבר וניהל צוותי פיתוח שונים בתחום זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x