$
הייטק והון סיכון

מיקרוסופט במו"מ לרכישת קלאודין מראש העין תמורת 50–70 מיליון דולר

ענקית התוכנה האמריקאית מנהלת מגעים לרכישת הסטארט־אפ הישראלי שפיתח שירות ניטור ואופטימיזציה של שירותי ענן לארגוני ענק. החברה משרתת אלפי לקוחות, בהם חברות פורצ׳ן 500 בתחומי הטכנולוגיה, תיירות, אווירונאוטיקה וייצור

גולן חזני 07:0420.04.17

ענקית התוכנה האמריקאית מיקרוסופט מנהלת משא ומתן לרכישת הסטארט־אפ הישראלי קלאודין (Cloudyn) מראש העין, שמספק לארגוני ענק שירות אנליטיקס ואופטימיזציה של תשתיות ענן. ל"כלכליסט" נודע כי היקף העסקה מוערך ב־50-70 מיליון דולר.

 

קלאודין הוקמה ב־2011 בידי בוריס גולדברג, ויטלי תבור ושרון וגנר, יוצא CA שמשמש כמנכ"ל. 

מימין: בוריס גולדברג, ויטלי תבור ושרון וגנר, מייסדי חברת קלאודין מימין: בוריס גולדברג, ויטלי תבור ושרון וגנר, מייסדי חברת קלאודין צילום: תומי הרפז

 

בחמש השנים האחרונות גייסה 22.5 מיליון דולר ממגוון משקיעים, בהם רפאל, שהיתה הראשונה להשקיע בחברה, והזרימה לה 4 מיליון דולר, RDC של אלרון הבורסאית, קרן כרמל ונצ'רס בניהולם של שלמה דברת ואבי זאבי, ויולה קרדיט בניהולה של רותי שמחה וטיטניום הרוסית.

 

לקלאודין, שפעילה בנישת הניטור והאופימיזציה, אין מתחרים בישראל. היא מתחרה בעיקר ב־CloudHealth מבוסטון וב־Apptio מסיאטל, שמתמחה גם היא במרכזי נתונים (Data Centers). קלאודין מנסה להתבלט בתחום באמצעות אספקת שירות אוטומטי שחוסך בכוח אדם, מזהה מערכות ענן שונות ואת האפליקציות שרצות עליהן, אינו דורש התקנה ארוכה או תהליך הטמעה ממושך ומסופק כולו דרך הרשת.

 

המוצר של החברה הוא תוכנה שמנטרת את שימושי הענן של ארגונים ומציגה אותם בצורה בהירה על לוח מחוונים למנהל מערכות המידע. החברה משקפת ללקוח אם השימוש שלו בענן יעיל, ואם כדאי לו לעבור ספק מחשוב ענן כדי לחסוך עלויות. מערכות החברה מנטרות בכל רגע כ־400 אלף מכונות וירטואליות ו־12 אלף אפליקציות.

 

החברה משרתת אלפי לקוחות, בהם חברות פורצ׳ן 500 בתחומי הטכנולוגיה, תיירות, אווירונאוטיקה וייצור. עם לקוחות החברה נמנות HP, Gett, טים אינטרנט ו־mythings. הכנסות החברה מוערכות ב־5-7 מיליון דולר בשנה. קלאודין פועלת מראש העין ומעסיקה 80 איש, כולל במשרדים שלה בבוסטון ובניו יורק.

 

מיקרוסופט פעילה מאוד בישראל ולצד כמה רכישות שביצעה בעבר הקרוב והרחוק, היא גם מפעילה שלושה מרכזי פיתוח בחיפה, בהרצליה ובנצרת שבהם מועסקים כאלף עובדים. מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל הוקם בשנת 1991 בחיפה

והיה הראשון מחוץ לגבולות ארה"ב.

 

בימים אלה מקימה החברה מרכז פיתוח ענק בהרצליה באמצעות שותפות של תדהר, קנדה ישראל ואקרו נדל"ן. הפרוייקט ישתרע על כ־40 אלף מ"ר על פני מגרש בשטח של כ־10 דונם, בחלקו הדרומי מערבי של אזור התעשייה, בסמוך לכביש המחבר את כביש החוף למרינה, ובהיקף של מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x