$
מכשירים ומדריכים

מיקרוסופט חשפה את ה-Surface Pro 5

הלפטופ ההיברידי החדש של החברה מציג שיפור מהותי בביצועים וזמן סוללה של 13.5 שעות. שוק המחשוב הנייד ממשיך לצמוח בעקביות, אם כי מיקרוסופט לא מתכננת לנסות לכבוש אותו עם הפרו 5, אלא לתמוך בשותפותיה ולקדם את ווינדוס 10

ניצן סדן ורפאל קאהאן 18:4023.05.17
מיקרוסופט חשפה היום (ג') את הסרפס פרו 5 (Surface pro 5), הלפטופ ההיברידי החדש שלה שמיועד לקטגוריית מחשבי העילית הניידים.

לפי דיווח של ה-BBC, למחשב החדש משקל של 770 גרם - כבד במעט מהאייפד פרו, מסך 12.3 אינץ' ברזולוציה של 2,736 על 1,842 פיקסלים והוא יימכר עם מעבדי i5 ו-i7 של אינטל ומרחבי אחסון של מ-128 גיגה-בייט ועד חצי טרה. תצורת הסרפס זהה לשל קודמיו: טאבלט עם גוף דקיק ללא מאוורר, שמשולב במקלדת נתיקה המאפשרת שימוש כלפטופ.

 

 

לדברי מיקרוסופט, היתרונות הגדולים שלו צפויים להיות בתחום מהירות הפעולה, עם ביצועים טובים פי שניים וחצי משל הסרפס 3 פרו. בנוסף, הסוללה אמורה להחזיק 70% מהדגמים הקודמים ולאפשר 13.5 שעות פעולה בשימוש סביר. מחיר המחשב יעמוד על 899 דולר לכשיושק בחודש הבא.

 

מחשב הסרפס פרו 5, עם המקלדת הנתיקה שלו מחשב הסרפס פרו 5, עם המקלדת הנתיקה שלו

 

להערכת גרטנר, מיקרוסופט לא מתכננת למכור הררי סרפס פרו 5 ולהתחרות בשותפותיה, יצרניות המחשבים - כי אם להשתמש בו כדי לקדם את ווינדוס 10; יש להניח שבתקופה הקרובה נראה יצרניות מחשבים נוספות חושפות מחשבים דומים. לפי נתוני חברת המחקר טרנדפורס, מחשבים ניידים הם קטגוריה צומחת: ברבעון האחרון גדל שיעור המשלוחים ב-6.1% ביחס לרבעון המקביל אשתקד ויצרניות המחשבים שלחו כ-37.8 מיליון יחידות.

 

מחשב מרשים למראה, אך לא נועד לכבוש את השוק מחשב מרשים למראה, אך לא נועד לכבוש את השוק

 

עם זאת, לא ברור אם המגמה תימשך גם לתוך הרבעון השלישי שנחשב תמיד חלש בגלל שלל החופשות. בחברה מעריכים גם שהביקוש למחשבים חדשים שנבע מהזמנות ממשלתיות בשנה האחרונה לא יחזור על עצמו ברבעון הרביעי, מה שעשוי להוביל לירידה של בין 2% ל-4% ב-2017.

 

המנצחת העיקרית בשוק הניידים היא HP שמחזיקה כעת כ-22.8% ממנו, לעומת 23.5% בשנה שעברה. לנובו מחזיקה את המקום השני עם כ-21% מהשוק - מקום אותו תפסה גם היא אשתקד. Dell נמצאת במקום השלישי ואסוס ברביעי. אפל ואייסר מחזיקות במקומות ה-5 וה-6 בהתאמה עם נתח שוק דומה של כ-9% שלא השתנה מהותית בשנה האחרונה. נתוני אפל צפויים להשתפר לכשתשיק את המקבוק פרו הבא - מחשב שיצויד במסך מגע ומעורר עניין רב ברשת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x