$
חדשות טכנולוגיה

יאהו עשויה להפוך לטרול פטנטים

לאחר השלמת העסקה עם ורייזון יאהו תהפוך לחברת אחזקות שמחזיקה בפורטפוליו של 6,000 פטנטים, בהעדר פעילות משמעותית אחרת היא יכולה לתבוע חברות אחרות במטרה לרשום הכנסות

עומר כביר 11:5226.07.16

עם השלמת עסקת המכירה של פעילות האינטרנט של יאהו לוורייזון, יאהו תישאר עם אחזקותיה בעליבאבא וביאהו יפן ותהפוך לחברת אחזקות. ייתכן שהיא תהפוך לחברה שמשקיעה ורוכשת חברות אינטרנט מעניינות. ייתכן גם שהיא תתחיל להשתמש בנכס משמעותי נוסף שיישאר בידיה - פורטפוליו הפטנטים שלה שמאכלס כ־6,000 פטנטים.

 

בתור חברה שאין לה שום פעילות משמעותית, יש באפשרותה לעשות שימוש עיקרי אחד בפורטפוליו הפטנטים הרחב שלה - לתבוע חברות אחרות במטרה לרשום הכנסות בדמות תשלומי פיצויים או בדמות הסכמי רישוי לשימוש בפטנטים.

 

 צילום: בלומברג

 

חברות כאלה נקראות טרול פטנטים. עם מגוון הפטנטים העצום שיש ליאהו, תזרים הכנסות קבוע מהאחזקות שיישארו לה ו־4.83 מיליארד דולר שיזרמו לקופתה עם השלמת עסקת המכירה, יאהו יכולה להפוך לאחד הטרולים האימתניים שנמצאים בסביבה - כזה שיכול לאיים על מאות חברות קטנות ולהתעמת ראש בראש עם החברות הגדולות.

 

אין ודאות שזה מה שיאהו תעשה באופן מיידי, אבל אחרי שיירגעו הרוחות והמנהלים והמשקיעים יתחילו לתהות מה ניתן לעשות עם הפטנטים, יכול להיות שהחברה תפנה לכיוון הזה.

 

בין שבעלי המניות יראו רווחים מהפעילות הטרולית הפוטנציאלית ובין שלא, כבר עתה ניתן לומר שהם המרוויחים הגדולים מהעסקה - הם הצליחו להיפטר מהשירותים הלא רווחיים של יאהו, לקבל על כך מיליארדים ולהישאר עם האחזקה הרווחית בעליבאבא ששווה כ־40 מיליארד דולר - הרבה מעל שווי השוק של יאהו ומהשווי שלפיו נמכרה פעילות האינטרנט של החברה לוורייזון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x